Praha uvítá první Festival italsko-českého přátelství

05.05.2011 11:21

Nepropásněte 2. červen 2011 - den, kdy se hudba, gastronomie a přátelství spojí v jeden nezapomenutelný zážitek! Milovníci výtečné hudby, dobrého vína, světově proslulé kuchyně  i nezapomenutelných setkání se mají na co těšit. Právě pro ně je totiž určena zajímavá akce – Festival italsko-českého přátelství.

DRUPI

Tato hudební show se zajímavými doprovodnými aktivitami pro celou rodinu se uskuteční 2. června 2011 na Staroměstském náměstí v Praze při příležitosti státního svátku Italské republiky a 150. výročí založení italského státu. Festival proběhne pod patronátem velvyslance Italské republiky J. E. Fabia Pigliapoca, starosty Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., starosty Prahy 1 Ing. Oldřicha Lomeckého a starosty Říma Dr. Gianniho Alemanna. Oslavy začnou v brzkých odpoledních hodinách a celý program vyvrcholí od osmé hodiny večerní, kdy se na hlavním pódiu představí hvězdy pěveckého, hudebního a kulturního nebe. Těšit se můžeme na Michala Davida i italskou legendu Drupiho, kteří společně zazpívají píseň Amico, jež složili na oslavu přátelství. Jak se na festival přátelství sluší, oba umělci se na pódiu představí spolu se svými přáteli z hudebního světa.  

„Italsko-české vztahy založené na vzájemné solidaritě a přátelství mají kořeny již v dávných časech a v poslední době se prohlubují. Cílem našeho festivalu je na společně sdílené hodnoty navázat a oslavit je. A jak to udělat lépe než prostřednictvím oslavy pod širým nebem s volným vstupem a kvalitním doprovodným programem“, říká Giorgio Bonelli, ředitel Festivalu italsko-českého přátelství a majitel Alchymist Grand Hotel & Spa. 

Jedna z nejvýznamnějších událostí hudební sezóny v Praze představí výběr těch nejznámějších interpretů z Čech i Itálie. Moderátorkou programu bude zpěvačka Kateřina Mátlová. Hlavní část festivalu bude tvořit nezapomenutelný koncert českých a italských umělců, kteří vystoupí spolu s vycházejícími talenty klasické i populární hudby. Vzhledem k tomu, že umělecké vedení probíhá pod taktovkou zkušeného režiséra Petra Formana, máme se na co těšit.

Akce bude také gurmánským zážitkem, vždyť obě země jsou proslulé svým kladným vztahem k dobrému jídlu. V prostoru náměstí se bude nacházet velký gastronomický pavilon v režii oblíbené restaurace Alchymist, který nabídne kulinářské skvosty typické pro gastronomii obou zemí. Těšit se můžete i na degustaci vín a piva.

Festival bude mít i příjemně filantropický podtext. Tím je podpora známého charitativního projektu, Nadace Terezy Maxové dětem. S vybíráním příspěvku pro děti budou pomáhat vítězky a finalistky soutěže Česká Miss. Každý z návštěvníků festivalu se může s vybranou dívkou vyfotit a za fotku následně přispět dívkám do zapečetěné kasičky. Tyto krásné a okouzlující ženy se stanou také ozdobou celého programu. Jeho součástí bude show, na níž předvedou modely předního českého návrháře.

Více informací naleznete na www.festivalpratelstvi.cz

Autor: Original Communications, s.r.o.

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 08.12.2021

Svátek má Květoslava

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz