Léčíme zimou, náš Tip – procedura celotělové chladové terapie – teplota od –110°C do –130°C

31.05.2009 19:09

Je obecně známo, že moderní a pohodlný způsob života sebou nese různé civilizační nemoci a velká část obyvatelstva trpí do jisté míry nějakým druhem degenerativních změn na kosterním a svalovém aparátu a proto hledá zdraví prospěšnou, účinnou a atraktivní metodu ke zmírnění obtíží.

Léčíme zimou, náš Tip – procedura celotělové chladové terapie – teplota od –110°C do –130°C

Profesionální sportovci z fotbalových, hokejových a jiných sportovních týmů jí ocení jako doplněk přípravy nebo rehabilitační léčby po zraněních. Velmi vhodná je tato metoda i jako součást zájmových volnočasových sportovních a doplněk rekondičních aktivit.

Aplikace extrémního chladu neboli celotělová chladová terapie (CChT) patří mezi fyzikální lázeňské metody, které používají střídavých účinků vysokých a nízkých teplot obdobně jako sauna. Diametrálně se ovšem tyto metody liší v terapeutické teplotě a pohybovém režimu po proceduře: zatímco v sauně jsou běžné dosahovány teploty plus 60 až 110 st.C, používáme v polariu minus 110 až 160 st.C. Navíc po sauně klidně odpočíváme, kdežto po opuštění polaria je obvyklý pohyb a cvičení.

Metodu CChT poprvé vyzkoušel v sedmdesátých letech minulého století v Japonsku prof. Toshima Yamauchi, který dokonce používal teplot až minus 175 st.C. Postupně se pak rozšířila do západní části Německa, Polska, Rakouska a za téměř 30 let své existence ji na svém těle okusili miliony lidí z celého světa. Nyní nabízíme exkluzivně v České republice tuto pokrokovou, prospěšnou a zároveň jednoduchou metodu i my v našem KRYOCENTRU vybaveném zařízením polské výroby s příhodným názvem ARCTICA od firmy CryoFlex.. K provozu kabiny je používán syntetický zkapalnělý vzduch.

Mobilisace rezerv

Po absolvování procedury CChT klienti často hovoří o náhle vybuzených pocitech mimořádné tělesné síly a duševního blaha. Tyto pocity jsou způsobeny reflektorickým vyplavením „hormonů štěstí", obdobně jako po výstupu na vysokou horu za krásného slunečného počasí nebo bungee jumpingu.

Za normální situace totiž využíváme jen malou část našich energetických a silových rezerv. Jejich hlavní části leží někde hluboko ukryty. Pravidelné absolvování sérií procedur vede k jejich mobilizaci a permanentnímu vzestupu výkonnosti o 15 až 20%. Všeobecné zvýšení výkonnosti, které se týká všech funkcí lidského těla, je dosaženo pravidelným vyplavováním řady působků /tlumících bolest, protizánětlivých, pohlavních aj./ do krevního řečiště. Rovněž zvýšená koncentrace kyslíku v krvi, která je způsobena stimulací dýchání extrémně nízkou teplotou, působí pozitivně na prokrvení věnčitých cév a zlepšuje tím výkonnost srdce.

Vitalizační účinek

Základ vitalizačního účinku CChT spočívá v náhlém ochlazení kůže. Teplota kůže přitom přechodně poklesne na 2 až 10 st.C, přičemž bleskově utlumí kožní nervová zakončení a tím utlumí i vnímání bolesti. Naproti tomu teplota tělesného jádra zůstává během krátké, pouze několikaminutové expozice, nepozměněna. Rovněž prokrvení vaziva, kůže, podkoží a šlachosvalového aparátu dosahuje vícenásobků oproti normálnímu stavu.

Nejvýrazněji se tento efekt projevuje na kůži při změnách jejího prokrvení následkem stárnutí a degenerace vaziva při celulitidě. Proto má metoda CChT i velmi dobré kosmetické účinky.

Uvolnění kosterní svaloviny a zlepšení funkce kloubů, zlepšené prokrvení celého těla, mizení otoků a zánětů v oblasti končetin a snížení bolestivosti doprovází pravidelné návštěvy polaria.

Komplexní účinky na lidský organismus jsou doprovázeny významným posílením obranyschopnosti proti akutním i chronickým nemocem.

Tyto účinky je nezbytné využít při intenzivním procvičení a rozpohybování jak celého těla, tak jeho bolestivých, nemocných, operovaných nebo jinak postižených částí.

Kombinace extrémního chladu a následného cvičení je cesta k trvalejšímu zlepšení obtíží.

Pro koho je polárium vhodné

Zúčastnit CChT se může v podstatě téměř každý člověk, který netrpí žádnou závažnou akutní nebo chronickou chorobou a je s metodou dobře seznámen.

Platí jednoduché pravidlo, že pokud si nejste svým zdravotním stavem stoprocentně jisti, poraďte se svým lékařem, podobně jako před namáhavým sportovním výkonem. Zátěž pro tělo není u zdravého nebo i chronicky nemocného, ale léčeného a kompenzovaného člověka větší, než rychlá chůze.

Není známo, že by tato metoda byla nevhodná pro těhotné ženy, přesto ji však lékaři ženám od 3.měsíce těhotenství nedoporučují.

Komu polárium může pomoci
Všem zájemcům o adaptaci na zvýšenou tělesnou zátěž, na zvýšení tělesné kondice a odolnosti organizmu:
aktivním sportovcům a manažerům
Lidem s „civilizačními chorobami", jako jsou:
bolestivé páteřní syndromy
chronický únavový syndrom
oslabení imunitního systému (snížená odolnost proti infekčním chorobám)
psychická deprese
pomerančová kůže (celulitida)
nadváha
Lidem s následujícími chorobami nebo chorobnými stavy:
akutní a chronická zánětlivá onemocnění kloubů a páteře
degenerativní kloubní onemocnění DNA
zánětlivá revmatická onemocnění měkkých tkání a kůže
bolestivé kontraktury (stahy) kosterní svaloviny
fibromyalgie
rehabilitace po operacích velkých kloubů a páteře
poúrazové a pooperační hematomy a otoky
autoimunitní onemocnění a poruchy imunity
roztroušená skleróza
lupénka (psoriasa) s kloubními i kožními příznaky
neurodermitida
ekzémy
migréna
chronická onemocnění dýchacího systému
astma
zvonění, pískání v uších (tinnitus)
stavy po kosmetických a plastických operacích/odsátí podkožního tuku, zlepšení hojení jizvy/
senná rýma

Pro koho polarium není vhodné

Pro lidi s:
alkoholovým nebo drogovým opojením
klaustrofobií – strachu z malých prostor
známou těžkou alergií na chlad
extrémní nebo neléčenou hypertenzí – s krevním tlakem stabilně přes 160/110
akutním onemocněním srdce a oběhu (srdeční infarkt, nestabilní angína pectoris, plicní embolie, myokarditis atd.) prodělaným v posledních 6-ti měsících
závažnými chronickými i akutními chorobami (vždy je nutno otázat se svého lékaře)

text: kryocentrum

Informace na:http://www.kryocentrum.cz/…ci-zarizeni/

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 01.05.2024

Svátek má Svátek práce

Citát pro dnešní den

Život přináší jeden problém za druhým. Můžeme nad nimi bědovat nebo je můžeme řešit!

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz