6. Rondí ples - společenský repertoár 16. a 17. století

06.02.2016 10:46

V sobotu 20. února 2016 v Mázhausu Novoměstské radnice se od 19h do 23h uskuteční šestý ročník historického plesu věnovaný období 16. a 17. století pořádaný taneční skupinou Rond. Na plese bude možné zažít jedinečnou atmosféru období renesance a raného baroka s dobovou akustickou hudbou, svícnovým osvětlením i občerstvením dle dobových receptů.

6. Rondí ples - společenský repertoár 16. a 17. století

6. Rondí ples

Ples je otevřený veřejnosti, především však těm, kteří se věnují historickému tanci. Pro zachování dobové „kulisy“ plesu je na celou dobu akce vyhlášena kostýmová povinnost renesance a raného baroka v Evropě. „Na plese již tradičně zazní bránly mistra Arbeaua, vybraná balla a baletta mistrů Carosa a Negriho a v neposlední řadě tance mistra Playforda“, uvedla Adéla Jelínková, členka spolku Rond. K tanci letos již tradičně akusticky zahrají Housebroken consort a Svobodné hudební bratrstvo.

 Na plese mohou návštěvníci ochutnat též občertsvení připravené dle dochovaných receptur nebo si zahrát staré společenské hry jako jsou karty, kostky, vrchcáby a jiné. „Historických plesů je mnoho, my jsme se však rozhodli pro relativně krátké období dvou století, jemuž se snažíme přiblížit nejen zvoleným repertoárem, ale i prostředím, ve kterém ples pořádáme,“ dodala Hana Major Sládková, členka spolku Rond.

Vstupné na ples je 300,- Kč. Vstupenky lze do 17. 2. 2016 rezervovat se slevou na adrese hana@rond.cz

Více informací o plese je možné získat na webových stránkách www.rond.cz/ples

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond uchovává a rozvíjí evropské kulturní dědictví s důrazem na tanec a hudbu. Usiluje o navrácení tance do každodenního života.

Historie sdružení sahá do roku 2001, kdy byl založen taneční soubor Rond a pod vedením Mikuláše Bryana a Jany Válkové se zaměřoval na bádání v oblasti tance (společenský taneční repertoár 1450‒1890). Aby bylo „s kým“ tančit, zaměřuje se Rond nejen na rekonstrukce podle dochovaných pramenů, ale také na výuku tanců v rámci pravidelných kurzů, seminářů a letní taneční školy. Pořádá historické plesy a dobové pikniky, které jsou přirozeným spojením tance, hudby, dobových kostýmů, společenských her, dobových receptů atd.

Od roku 2010 Rond systematicky usiluje právě o prezentaci hudby a tance jako součásti každodennosti. Slučuje oblasti historického tance a současný evropský trend tzv. balfolk, živý městský folklor, mezinárodní tancovačky a koncerty, tradiční bretonské tancovačky (fest-noz), spojené s výukou tanců z celého světa v Praze. Za tímto účelem spolupracuje s českými hudebníky a zahraničními organizacemi.

TZ:Novoměstská radnice

Autor: Zdeněk Nesveda

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 13.07.2020

Svátek má Markéta

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz