MALÁ VELKÁ AUTA k vidění Roztokách

13.07.2016 16:44

Sám Rudolf Kocourek říká, že by výstava mohla být i varováním, kam až vede sběratelská vášeň… Téměř 2.000 modelů v měřítku 1:43, především vozy Ferrari, které doplňují Jaguary, Fordy Mustang a motorky Harley Davidson … to je výstava MALÁ VELKÁ AUTA, probíhající od 29. července 2016 do 17. ledna 2017 (středa až neděle, od 10 do 18 hodin) ve Velké výstavní síni Středočeského muzea v Roztokách u Prahy.

MALÁ VELKÁ AUTA k vidění Roztokách

Rudolf Kocourek vystaví v Roztokách část své životní sbírky závodních monopostů

„Vždy jsem byl fanda formule jedna, několik jsem jich viděl naživo. Fascinoval mě závod závodů – 24 hodin LeMans,“ vzpomíná na počáteční impulsy, které vedly ke zrodu sběratelské vášně, Rudolf Kocourek. V druhé polovině 70. let se mu díky burzám pražského Klubu sběratelů kuriozit a pilnou korespondencí se sběrateli ze zahraničí podařilo do sbírky získat řadu vzácných exponátů. Nedílnou součástí sbírky jsou i tisíce fotografií, desítky knih a specializovaných časopisů. Podle nich sběratel Kocourek a jeho stejně „postižený“ kolega Vladimír Špaček provádějí na sériově vyráběných modelech karosářské a grafické úpravy, aby věrohodně odpovídaly reálným závodním strojům z okruhů…  

V Roztokách na návštěvníky čeká 1348 modelů vozů značky Ferrari, 109 Mustangů, 185 Jaguárů a 156 motorek Harley Davidson (ty na výstavu půjčila manželka Rudolfa Kocourka Blanka J). Vedle toho se zde dozvíme zajímavosti ze zákulisí automobilových závodů, ze života šéfů jednotlivých automobilek a také z natáčení filmů, ve kterých se děj příběhu odehrává na závodních okruzích.

Víte:

 
  • že vzpínající se koník ve znaku Ferrari je koník, na kterém v dětství jezdil hrabě Francesco Baracca, pozdější nejlepší italský stíhací pilot 1. sv. války?
  • že Ford Mustang nese označení podle významné stíhačky z 2. světové války?
  • že z původního označení SS Jaguar bylo po 2. světové válce odstraněno označení SS (název firmy Swallow Sidecars Company)?
  • že Alan Delon a Elton John patřili mezi první (a po nich dalších více než 700) majitele dvanáctiválcové berlinetty Tastarossa, kterou na pařížském autosalonu v roce 1984 představila automobilka Ferrari?

Na výstavě rozhodně nenajdete klasické „angličáky“ od Matchboxu!

 

reklama:

Vše o autobusech a autobusové dopravě najdete na: WWW.BUSPRESS.CZ

 

Autor: Marcela Uhlíková

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 22.10.2019

Svátek má Sabina

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz