Auto na rok zdarma? Stačí dát jediný hlas

16.07.2016 05:57

Soutěž Ekologický oskar letos přináší souboje dvou nominovaných projektů v každé kategorii a rozdává ceny hlasující veřejnosti v celkové hodnotě čtvrt milionu korun. Stačí vybrat svého favorita v on-line hlasování a zapojit se do tipovací soutěže. Ve hře je auto ŠKODA Citigo k ročnímu užívání zdarma či elektrospotřebiče od MIELE.

Auto na rok zdarma? Stačí dát jediný hlas

Každý může hlasovat pro jeden ze dvou nominovaných projektů v kategoriích Obec, Kutil, Firma, Mládež a Stavba a soutěžit například o auto. „Pro vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé hlasovat až do 30. září. Na hlasující čeká spousta zajímavých odměn v podobě sušičky prádla i podlahového vysavače Miele, tou hlavní je pak roční zápůjčka vozu ŠKODA Citigo G-TEC na stlačený zemní plyn,“ říká Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže. Pokud se lidé budou chtít zapojit do soutěže o ceny, stačí při hlasování správně tipovat, kdo se stane celkovým vítězem a jaký bude celkový počet hlasujících.

Podpořit je možné až pět soutěžních projektů. V kategorii Obec může veřejnost hlasovat pro fond úspor energie města Litoměřice, proti němuž stojí projekt zaměřený na přístup k životnímu prostředí v Haňovicích. Společnost Slavona uspěla v kategorii Firma s certifikovanými českými posuvnými dveřmi pro pasivní domy a o vítězství se utká s energeticky soběstačným hotelem s farmou v Choťovicích. V kategorii Mládež mohou lidé hlasovat pro Ekotým školáků ze Zbiroha, kteří chrání životní prostředí, nebo pro projekt putovní expozice zvaný Dětské experimentárium. V kategorii Kutil soupeří Jaromír März s vlastnoručně vyrobenými ekologickými dopravními prostředky s Jiřím Tomanem a jeho technickou soutěží pro kutily v každém věku.

V letošní nové soutěžní kategorii Stavba byla nominována unikátní rekonstrukce secesní vily v Poděbradech a dům nad vodopádem v Telči. Lidé mohou vítězné projekty vybírat na webových stránkách www.ekologickyoskar.cz a navíc svými hlasy pomoci získat úsporné osvětlení Základní a mateřské škole a sportovní hale v Trhových Svinech. „Společnost E.ON totiž za každého hlasujícího přispěje 10 korun na realizaci osvětlení v obci, která sama Ekologického oskara získala v roce 2012,“ dodává Glaserová.

V soutěži mají také šanci uspět všechny doposud nezrealizované projekty zaměřené na úsporu energií či ochranu životního prostředí. Do kategorie Nápad je možné projekty přihlašovat až do 15. srpna.

O soutěži Ekologický oskar

Soutěž Ekologický oskar je nejvýznamnější české ocenění v oblasti ekologie. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON. V rámci soutěže jsou oceňovány projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. Za dobu své existence soutěž přilákala přes 1 500 projektů. Více informací o soutěži a možnost přihlášení svého projektu najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.

O společnosti E.ON

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje prostřednictvím své více jak 65.000 km dlouhé distribuční sítě elektřinou 1,2 milionu zákazníků, zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě. Její tržní podíl v tomto sektoru činí asi 20 %. V oblasti plynu disponuje více jak 4.000 km dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice činí cca 9 %.

 

Partneři soutěže Ekologický oskar 2016

 

Iniciátor soutěže v ČR:  Energetická společnost E.ON

Partneři:                                  

Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Accolade s.r.o.

ŠKODA AUTO a.s.

CETELEM ČR, a.s.

Miele, spol. s r.o.

HORNBACH BAUMARKT CS spol. s r.o.

Vaillant Group Czech s.r.o.

 

Autor: Markéta Kohoutková

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 29.05.2020

Svátek má Maxmilián / Maxim

Citát pro dnešní den

Kdo nikdy nebyl dítětem nemůže se stát dospělým.

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz