Projekce filmového hudebního dokumentu MAKANNA

08.11.2016 17:21

Jste zváni na projekci filmového hudebního dokumentu MAKANNA, která se koná ve středu 9. listopadu 2016, od 19:00 hodin, v Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1), v rámci 116. výročí narození spisovatele Jiřího Weila (1900 - 1959) a 18. ročníku festivalu Den poezie.

Projekce filmového hudebního dokumentu MAKANNA

Film, který se po projekci v Pekingu vrací zpět do Prahy, se záznamem z koncertu MAKANNA (ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze a pod záštitou Sira Toma Stopparda a Václava Havla), vznikl na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, o vzestupu a pádu lžiproroka s tváří zahalenou v roušce zelené, jehož oči žhnou jak rožhavené uhlíky. Hrají Jan Talich, Jan Židlický, František Brikcius, Iren Kosíková a Talichův komorní orchestr - https://www.youtube.com/watch?v=GUY6-N_NasQ .

 Vstup volný. Ve spolupráci s Unijazzem - http://www.csfd.cz/film/423712-makanna/galerie/ .

Současně Vás zveme na varhanní koncert FESTIVAL BRIKCIUS - GOLDBERGOVSKÉ VARIACE 1741, který se koná ve čtvrtek 10. listopadu 2016, od 18:00 hodin, v Loretě (Loretánské nám. 7, Praha 1 - Hradčany) u příležitosti 275. výročí vydání Goldbergovských variací 1741.

 Na koncertě vystoupí varhanice a skladatelka Irena Kosíková (Francie), která zahraje legendární Goldbergovské variace od Johanna Sebastiana Bacha - https://www.youtube.com/watch?v=L3Wf4Cs0BVo .

 Vstup volný do vyčerpání kapacity sálu. Ve spolupráci s Loretou - http://www.loreta.cz/domains/loreta.cz/index.php/cz/loretahudebni/koncertypredplatne/149-festival-brikcius-20

 Více informací o Festivalu Brikcius - 5. ročníku cyklu koncertů komorní hudby v Praze (1. - 16. listopad 2016) je k dispozici na webových stránkách http://Festival.Brikcius.com .

 

 

 

 

 

 

 

Autor: BRIKCIUS

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 26.04.2019

Svátek má Oto

Citát pro dnešní den

Není vítězstvím nikdy neupadnout, ale pokaždé znovu vstát.

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz