Projekce filmového hudebního dokumentu MAKANNA

08.11.2016 17:21

Jste zváni na projekci filmového hudebního dokumentu MAKANNA, která se koná ve středu 9. listopadu 2016, od 19:00 hodin, v Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1), v rámci 116. výročí narození spisovatele Jiřího Weila (1900 - 1959) a 18. ročníku festivalu Den poezie.

Projekce filmového hudebního dokumentu MAKANNA

Film, který se po projekci v Pekingu vrací zpět do Prahy, se záznamem z koncertu MAKANNA (ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze a pod záštitou Sira Toma Stopparda a Václava Havla), vznikl na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, o vzestupu a pádu lžiproroka s tváří zahalenou v roušce zelené, jehož oči žhnou jak rožhavené uhlíky. Hrají Jan Talich, Jan Židlický, František Brikcius, Iren Kosíková a Talichův komorní orchestr - https://www.youtube.com/watch?v=GUY6-N_NasQ .

 Vstup volný. Ve spolupráci s Unijazzem - http://www.csfd.cz/film/423712-makanna/galerie/ .

Současně Vás zveme na varhanní koncert FESTIVAL BRIKCIUS - GOLDBERGOVSKÉ VARIACE 1741, který se koná ve čtvrtek 10. listopadu 2016, od 18:00 hodin, v Loretě (Loretánské nám. 7, Praha 1 - Hradčany) u příležitosti 275. výročí vydání Goldbergovských variací 1741.

 Na koncertě vystoupí varhanice a skladatelka Irena Kosíková (Francie), která zahraje legendární Goldbergovské variace od Johanna Sebastiana Bacha - https://www.youtube.com/watch?v=L3Wf4Cs0BVo .

 Vstup volný do vyčerpání kapacity sálu. Ve spolupráci s Loretou - http://www.loreta.cz/domains/loreta.cz/index.php/cz/loretahudebni/koncertypredplatne/149-festival-brikcius-20

 Více informací o Festivalu Brikcius - 5. ročníku cyklu koncertů komorní hudby v Praze (1. - 16. listopad 2016) je k dispozici na webových stránkách http://Festival.Brikcius.com .

 

 

 

 

 

 

 

Autor: BRIKCIUS

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 13.07.2020

Svátek má Markéta

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz