Prahu roztančí první electro-swingový festival

10.02.2016 14:48

První ročník žánrového hudebního festivalu Swing me Prague roztančí v rytmech electro swingu Prahu.  V atraktivním areálu dostihového závodiště Velká Chuchle v Praze se bude konat první open air electro-swingový festival, a to v sobotu 13. srpna. Swing me Prague přiveze do prostředí koňských dostihů francouzskou hvězdu Caravan Palace, celodenní program doplní české swingové a electro-swingové kapely. Chybět nebude ani dostih koní a bohatý doprovodný program.

Prahu roztančí první electro-swingový festival

Prahu roztančí první electro-swingový festival

Prostor dostihového závodiště ve Velké Chuchli ožije v polovině srpna prvním electro-swingovým festivalem u nás. „Nápad udělat electro-swingový festival nosím v hlavě už od let 2009 nebo 2010, kdy jsme začali pořádat první electro-swingové večery v Praze. Dlouho jsme přemýšleli nad konceptem, abychom přinesli do českého kulturního prostředí něco nového, a věříme, že s tím, co máme připravené, se nám to podaří, “ říká Michael Tardík z Everything goes, jeden z pořadatelů festivalu.

Swing me Prague je žánrový jednodenní festival, který propojuje hudbu se sportem, divadlem a bohatým doprovodným programem. „Spojení electro swingu, swingu a koňských dostihů nám přijde skvělé. Genius loci Velké Chuchle dodá festivalu výjimečnou atmosféru. Chceme, aby si lidé ze Swing me Prague odnesli skutečný zážitek – zážitek spojený všemi smysly,“ doplňuje Michal Rolčík z ArtProm, druhého pořadatele akce.

Hlavní hvězdou Swing me Prague bude francouzská kapela Caravan Palace, která v Praze vystoupila naposledy v roce 2013. Caravan Palace vznikli v roce 2005 v Paříži, o tři roky později vydali debutové album. Za své vzory považují Djanga Reinhardta, Lionela Hamptona či francouzské kolegy Daft Punk. Vydali celkem tři alba, z nichž poslední, které nese název <|°_°|> (Robot Face), představí v České republice poprvé naživo právě na festivalu Swing me Prague druhou srpnovou sobotu.

Kromě francouzské hvězdy Caravan Palace zahraje ve Velké Chuchli celá řada dalších kapel. „Jména zatím prozrazovat nechceme, ale můžete se těšit na největší české a slovenské hvězdy swingu a electro swingu,“ poodhaluje Michael Tardík. Hudbu doplní doprovodný program – koňské dostihy, možnost projížďky drožkou, divadlo, taneční workshopy a další žánrové aktivity.

Vstupenky lze nyní kupovat v předprodejní síti GoOut. Cena první limitované edice vstupenek je 690 Kč, do konce dubna můžete lístky kupovat za 790 Kč a dále pak 890 Kč. V prodeji jsou i VIP vstupenky s projížďkou drožkou a lahví sektu za cenu 1 490 Kč. Vstupenky lze kupovat na tomto odkazu:

https://goout.cz/cs/listky/swing-me-prague/ulk/

Pořadatelem akce je Everything goes a ArtProm.

Autor: Zdeněk Nesveda

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

První ročník žánrového hudebního festivalu Swing me Prague

Prahu roztančí první electro-swingový festival

Prahu roztančí první electro-swingový festival


Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 28.05.2020

Svátek má Vilém

Citát pro dnešní den

Kolikrát se rodiče obětují pro děti jen proto, aby jim to mohli vyčítat.

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz