Akropolis Multimediale: NEVER SOL A HOSTÉ + COALS /PL

08.11.2016 16:42

Akropolis Multimediale zve na unikátní vystoupení Never Sol Tradiční přehlídka nových médií Akropolis Multimediale uvítá 15. listopadu zpěvačku a producentku Never Sol. V Paláci Akropolis uvede speciální audiovizuální vystoupení s interakcí laseru a zvuku za doprovodu působivých světelných efektů. Lasery budou přímo reagovat na pohyb zvuku syntezátoru a frekvenci hlasu. Autory vizuálních efektů jsou Martin Špetlík a David Vrbík. Electro-popová kometa Never Sol, která už slaví úspěchy i za českými hranicemi, si k vystoupení přizvala také hosty - sbor Elpida a producenta NobodyListen. V roli předkapely se představí polská dreampopová dvojice Coals.  

Akropolis Multimediale:  NEVER SOL A HOSTÉ + COALS /PL

Palác Akropolis  15. listopadu 19,30 hodin

Zážitek pro všechny smysly je každoroční náplní festivalu nových médií Akropolis Multimediale. Unikátní propojení hudby, pohybu a obrazu v jedno celostní multimediální dílo letos proběhne 15. listopadu a nabídne spojení zpěvačky Never Sol a vizuálních umělců Martina Špetlíka a Davida Vrbíka, kteří obalí písně české hudebnice do laserových efektů reagujících na její sytenzátory i hlas. Sára Vondrášková (neboli Never Sol) se snaží, aby každé její vystoupení bylo něčím osobité. Letos už vystupovala v doprovodu orchestru Filharmoniků města Prahy nebo se sborem Elpida, interace laseru a její hudby na Akropolis Multimediale bude ale určitě něčím neopakovatelným.

Pražský hudební projekt Never Sol založila v roce 2012 písničkářka Sára Vondrášková, absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka. Po několika vystoupeních s klavírem se dostala k producentovi Janu P. Muchowovi, s nímž připravila debutové album Under Quiet. Díky němu získal nominace na ceny Anděl v kategoriích zpěvačka a objev roku a deska figurovala i ve finalové sedmičce cen Apollo. Mezinárodní věhlas zajistilo Never Sol hostování na Floexově singlu Gone a album Under Quiet (2013) následně vyšlo pro mezinárodní trh na prestižní značce Denovali Records. Vondrášková/Never Sol se v roce 2014 představila na tokijské Red Bull Music Academy a v následujícím roce napsala hudbu pro představení současného tance Divočina od Jany Burkiewiczové. Letos stihla vydat singl Nur, který rekapituluje její spolupráci se sborem Elpida pro mezigenerační festival Old's Cool. Právě pětadvacetičelnný soubor pod vedením sbormistryně Zuzany Seibertové bude jedním z hostů audiovizuálního koncert Never Sol v rámci Akropolis Multimediale. Tím druhým bude producent NobodyListen, polovina úspěšného dua VR/Nobody, jež v roce 2015 zvítězilo v talentové soutěži Czeching.

V roli předkapely se představí polská dreampopová dvojice Coals. Katarzyna Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowski pochází ze Slezska, oblasti známé těžbou uhlí, což připomíná název jejich projektu. Existují dva roky a první fanoušky získávali svými podomácku nahranými písněmi šířenými po internetu. V roce 2014 si vlastním nákladem vydali EPčko Homework, které sklidilo pozitivní ohlasy. Křehký folk a něžný hlas Katarzyny se na něm proplétá se sofistikovanou elektronickou produkcí a výsledkem je magická hudba mezi dnem a nocí. „Poslouchat smetanově hebkou hudbu Coals je jako se nechat obalit do vaty a nechat se unášet na vlnách poklidné slasti.“ napsal o jejich hudbě britský hudební portál The Quietus. Coals už hráli na velkých domácích festivalech Open`er, Live Festival nebo OFF Festival, se svojí osobitou hudbu ale míří za hranice Polska. Nahráli session pro proslulé seattleské rádio KEXP, vystoupili v Německu, Litvě nebo na Islandu. Na Akropolis Multimediale si 15. listopadu Coals odbudou svoji pražskou premiéru.

Více informací a audio ukázky:

http://www.neversol.cz

https://soundcloud.com/coalsmusic

www.palacakropolis.cz

 Předprodej lístků www.palacakropolis, v  kavárně Paláce Akropolis, GoOut,

 

Autor: Eva Kociánová

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 13.07.2020

Svátek má Markéta

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz