Kinobus v Praze odstartoval již čtvrtý ročník

17.06.2011 22:21

Dopravní podnik hl. města Prahy nabídne letos již počtvrté možnost zhlédnout české filmové hity ve speciálně upraveném autobuse, tzv. Kinobuse. Během 81 promítacích večerů navštíví pojízdné kino celkem 23 stanovišť, kde nabídne divákům filmy výhradně z tuzemské produkce.

Kinobus v Praze odstartoval již čtvrtý ročník

KINOBUS 2011

Na letošní pravidelné turné vyrazí poprvé Kinobus 13. června 2011 na Petřín, svou pouť pak zakončí 4. září 2011 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Diváci se mohou těšit na to nejlepší z české kinematografie, např. filmy oceněné Českým lvem, jako Tmavomodrý svět, Je třeba zabít Sekala a Obsluhoval jsem anglického krále. S vážnější tématikou se představí filmy Kajínek, Hlídač č. 47 a Habermannův mlýn. Drtivou většinu programu budou tvořit úspěšné české komedie z posledních let Román pro muže, František je děvkař a Největší z Čechů.

Vstup na všechny projekce je již tradičně zdarma, přičemž součástí všech promítacích večerů s Kinobusem je i sbírková akce Pomozte dětem, do které se mohou návštěvníci po celou dobu letního turné zapojit. Sbírková pokladnička bude po celou dobu součástí akce. S ohledem na mimořádně atraktivní filmovou nabídku se očekává, že se diváci přijdou nejen pobavit, ale i přispět na sbírku, která má smysl.

V předešlých dvou letech se vybralo celkem 23 310 Kč (za rok 2009 - 10 875 Kč a za rok 2010 - 12 435 Kč). „Během všech 81 promítacích večerů bude opět probíhat sbírka v rámci letního turné Kinobusu. Věříme, že diváci přispějí na dobrou věc a finanční dar z této sbírky vykouzlí následně ne jeden dětský úsměv,“ uvedla Ilona Vysoudilová, mluvčí Dopravního podniku hl. města Prahy.

Během letních promítání předešlých let zhlédlo filmy více jak 46 000 návštěvníků. Kinobus vznikl z klasického linkového autobusu, který byl předělán na plnohodnotné pojízdné kino. Vejde se do něj vše potřebné od promítaček až po lavičky pro diváky. Filmovým nadšencům nabízí projekční plochu v rozměrech 8 × 4 m vyrobenou na zakázku v Anglii.

Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Promítání začíná vždy po setmění mezi 20:30 a 21:45 hodin. Nadaci bude navíc dne 1. září věnováno promítání a 18. července dojde i na připomenutí 120 let od vzniku první elektrické dráhy v Čechách. Přesný rozpis promítacího plánu a popis lokalit mohou diváci nalézt na internetových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, www.dpp.cz/kinobus-2011/.

Autor: TZ: DPP

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 25.08.2019

Svátek má Radim

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz