Stalingradská bitva - vyšla nová kniha

11.02.2013 09:54

V těchto dnech Nakladatelství Epocha a Pražská vydavatelská společnost vydávají v edici Magnetka knihu Miloslava Jenšíka "STALINGRAD - každý dům, každé okno, každý kámen". Právě začátkem letošního února jsme si připomněli sedmdesáté výročí kapitulace německé armády obléhající legendární město na Volze.

Stalingradská bitva - vyšla nová kniha

"STALINGRAD - každý dům, každé okno, každý kámen"

Stalingradská bitva byla bezpochyby jednou z nejhrůznějších, ale i nejvýznamnějších událostí 2. světové války. Bez nadsázky lze říci, že se jednalo o bod zlomu nejen ve vývoji událostí na východní frontě... Hned v úvodu knihy čteme autorovy vzpomínky, když před bezmála půl stoletím na přelomu ledna a února v téměř čtyřicetistupňovém mrazu poprvé vystoupil na vrchol Mamajovy mohyly: "Nemohl jsem si v té chvíli nepředstavit vojáky, kteří se tam kdysi za podobných podmínek museli holýma rukama dotýkat kovu svých zbraní a střeliva; raněné, které dříve než vykrvácení zabíjel vražedný chlad. Rusy i Němce. Ale ani dnes, s odstupem sedmi desetiletí, která nás dělí od těch dnů a nocí, však nelze nerozlišovat: jedni tam bránili svou vlast, druzí tam neměli co pohledávat. Ti i oni však byli lidé. Společné měli i to, že v každé chvíli, na každém kroku, při každém jen nepatrném zvednutí hlavy byli vydáni na pospas běsnící smrti…"

Je asi jen málokdo, kdo by o této historické události neslyšel vůbec nic. Ale knihy se nemají popisovat, knihy se mají číst. Tuto přečtete jedním dechem.


STALINGRAD je autorova v pořadí čtvrtá Magnetka vedle knihy o Varšavském povstání v roce 1944, publikace Anthropoid kontra Heydrich vydané k loňskému výročí atentátu na Heydricha nebo knihy Commandos útočí, zabývající se nájezdem na Saint-Nazaire v roce 1942.

Včetně Zlaté knihy ledního hokeje, za kterou získal mezinárodní Cenu Egona Ervína Kische, napsal Miloslav Jenšík čtyři knihy z historie ledního hokeje; je autorem či spoluautorem jedenácti publikací z fotbalových dějin a zpracoval nástin historie našeho sportu pro prestižní Kroniku českých zemí. Je také autorem Toulek Prahou. V současné době připravuje knihu Hvězdy hokejové branky, pravidelně publikuje v odborných časopisech a působí jako redaktorem časopisu AGE MANAGEMENT.

Autor: Daniel Libertin

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 22.09.2020

Svátek má Darina

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz