Ve Stuttgartu se v březnu uskuteční sraz veteránů - Náš Tip

13.02.2012 12:17

Retro Classics se po jedenácti ročnících řadí k nejvýznamnějším automobilovým burzám v Evropě. Neočekávaně velký úspěch dosavadních ročníků, v porovnání s podobně zaměřenými akcemi, spočívá v jejich kvalitě. Přitom se podařilo vyvinout jasný, svébytný profil, který působí jako obchodní značka Retro Classics.

Ve Stuttgartu se v březnu uskuteční sraz veteránů - Náš Tip

RETRO CLASSICS STUTTGART 2012

A pořadatelé ujišťují, že i v nadcházejícím roce opět připraví vynikající veletrh věnovaný veteránům. Jejich příznivci, amatérští kutilové, milovníci nostalgické automobilové elegance nebo prostě lidé, kteří mají z předchůdců dnešních značek automobilů či dvoukolých vozidel potěšení, si na Retro Classics přijdou dozajista na své.


Bádensko-Württembersko je právem považováno za kolébku automobilu. Geniální vynálezci, excentrici a vedoucí osobnosti v ekonomické oblasti jako Gottlieb Daimler, Carl Benz, Wilhelm Maybach, Ferdinand Porsche, Robert Bosch nebo Gottlob Auwärter nejen vyvolali revoluci v mobilnosti obyvatelstva, ale svými zdokonaleními také napsali kus historie technické kultury. V pravlasti automobilového průmyslu půjde nejen o výstavu prvotřídních veteránů, jejich náhradních dílů a příslušenství, ale též o kulturní aspekty, které byly základem vývoje motorizovaného dvoukolového vozidla.

V příštím roce se od 22. do 25. března na stuttgartském výstavišti uskuteční již dvanáctý ročník Retro Classics. Ve čtvrtek 22. března odpoledne se uskuteční den pro návštěvníky z řad tisku a odborníků, jemuž bude na výstavišti předcházet zahajovací tisková konference.
Veletrh veteránů se již léta vyznačuje stále vyšším zájmem veřejnosti, rostoucím počtem vystavovatelů a množícími se ohlasy médií. Inspirátor a iniciátor Ulrich Herrmann chtěl ve Stuttgartu vytvořit místo setkávání fanoušků veteránů, milovníků automobilů nostalgických tvarů a barev nebo jen lidí, kteří mají radost z předchůdců dnešních značek automobilů či dvoukolých vozidel. Zkrátka a dobře veletrh veteránů se stylem a atmosférou: zrodil se Retro Classics. Poprvé se veletržní haly otevřely milovníkům veteránů, sběratelům a „autokutilům“ koncem března 2001.

Důvod vzniku veletrhu veteránů ve Stuttgartu je zřejmý. V rodišti automobilu, ve vlasti Daimlera, Heinkela, Bosche a Porsche dosud neexistovalo nic srovnatelného. Po pečlivých analýzách trhu a lokalit se znalci tohoto odvětví byla vyvinuta koncepce, která zahrnuje zcela zvláštní aspekty: veterány a youngtimery, klasické vozy, příslušenství k veteránům, rallye sport, klasické motocykly, retro hračky a mnoho dalších. „V Německu existuje zhruba 1500 klubů veteránů“, říká tiskový mluvčí Messe Stuttgart Axel Recht, do jehož kompetence Retro Classics spadá, „jen v Bádensku-Württembersku sídlí kolem 500 takových amatérských sdružení a zájmových spolků, tedy dostatečný potenciál pro slibný veletrh.“ Díky Retro Classics se uzavřela mezera v tržní nabídce a současně otevřelo fórum, na němž se setkávají obchodníci, sběratelé a ti, kteří se jimi chtějí stát, aby si vyměnili názory. Velký význam má při Retro Classics také nákup a prodej, především mezi soukromníky, ale i na vlastních aukcích. „Chtěli jsme vytvořit kvalitní veletrh.“, charakterizuje Axel Recht tehdejší cíl. „Přitom jsou nám i nadále stejně milá sdružení Maybach a Horch jako kluby Isetta a Topolino nebo příznivci Horexu a skútrů Heinkel. Jde nám o zachování veteránů jako kulturního statku, neboť jejich stav se, jak známo, již nezvyšuje.“ Vedle toho chce veletrh ukázat vývoj automobilu a ocenit jeho vynálezce, kteří utvářeli dějiny techniky a ekonomiky v oblasti Stuttgartu.

Jedenácté Retro Classics v březnu 2011 znovu dostálo ambiciózním očekáváním. Tento veletrh se vyvinul v místo setkávání příznivců veteránů v jižním Německu a sousedním zahraničí a nápor veřejnosti dal organizátorům zapravdu. Více než 65 tis. návštěvníků veletrhu s potěšením shlédlo přes 2500 historických vozidel na dvou a čtyřech kolech i mnoho speciálních přehlídek ve veletržních halách.

Důležitou součástí Retro Classics jsou dvoukolá vozidla, jimž je spolu s oblastí závodního sportu věnována jedna hala. Zde bude příští jaro představeno velké množství motocyklů od jejich prvopočátků ve 20. století až po aktuální a historické modely. Vrcholem bude zvláštní expozice na téma „NSU“. Magnetem pro veřejnost byly a jsou „těžké váhy“ v hale užitkových vozidel, do níž spoluorganizátor Konrad Auwärter umístí téměř 20 veteránských autobusů. V téže hale budou návštěvníkům předvedeny rarity z oblasti nákladních automobilů, tahačů a sklápěček Sdružení užitkových vozidel-veteránů (Nutzfahrzeug-Veteranen-Gemeinschaft – NVG). Popáté zde budou také historické traktory a zemědělské stroje. A co by byl Retro Classics bez třídenní burzy náhradních dílů a příslušenství, kterou využije mnoho kutilů a amatérských opravářů ke shánění a nakupování?

Na základu Retro Classics lze dále budovat díky pozitivnímu ohlasu vystavovatelů a velkému zájmu návštěvníků. Retro Classics ulpěl v povědomí fanoušků a lidí, kteří se nadchli pro veterány, jako akce, kterou musejí navštívit. Tento veletrh je navíc stále více přijímán i v sousedním zahraničí, takže se i z mezinárodního hlediska nachází na vynikající cestě.

Další informace si můžete vyžádat na info@naveletrh.cz

Autor: Naveletrh s.r.o.

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 25.01.2020

Svátek má Miloš

Citát pro dnešní den

Jen proto, že Tě někdo nemiluje tak, jak bys Ty chtěl, neznamená, že Tě nemiluje, jak nejvíc umí.

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz