Stávka taxikářů v Praze

07.02.2016 21:40

Taxikáři plánují stávku. Možná ochromí ranní dopravu Část pražských taxikářů se pod vedením Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) rozhodla demonstrovat, jejich akce možná ochromí i ranní dopravu. AKT na svých stránkách uvádí, že jejich shromáždění začne v pondělí 8. ledna 2016 ve 3 hodiny ráno na Strahově.  

Stávka taxikářů v Praze

Podle neověřených informací magistrátu by se pak taxikáři měli v pět hodin přesunout na magistrálu a oblast kolem Ministerstva dopravy a Magistrátu hl. m. Prahy, kde hodlají zablokovat provoz. Upozorňujeme občany na možné problémy v dopravě způsobené stávkou některých taxikářů.

„Se stávkou nesouhlasím. Taxikáři k ní nemají oprávněný důvod. Jen si stěžují, vydírají a berou si Pražany jako rukojmí. Chtějí zablokovat ranní dopravu, což bude znamenat jen to, že se lidé nedostanou včas do práce a do škol. Nemyslím si, že jim jde skutečně o jednotlivé řidiče, ale že jednají v rámci politického boje, který se odehrává na radnici. To co chtějí, jim totiž nemůže zajistit žádný rozumný představitel města. AKT je jednoduše neseriózní partner a já se jimi vydírat nenechám,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Magistrát byl ochotný s taxikáři jednat, ale dodnes někteří zástupci taxi nedodali podklady, které slíbili například pro relevantní stanovení maximální ceny. Z AKT, pod kterou spadá více než tisíc řidičů, jsme navzdory jejich slibu získali informace pro stanovení maximální ceny jen od několika jednotek z nich. Na magistrátu se s taxikáři uskutečnila řada setkání zabývajících se několika tématy, debaty s taxikáři však byly neúspěšné. Taxikáři svou pondělní stávkou požadují zrušit nařízení hl. m. Prahy, kterým se stanovuje maximální cena jízdného za kilometr, a nechtějí nadále jednat o přezkušování řidičů. Jejich požadavek je také řešení aplikace Uber, které ovšem není v kompetenci magistrátu.

Se stávkou však nesouhlasí všichni taxikáři. „Společnost Taxi Praha, s.r.o., nesouhlasí s plánovanou demonstrací Asociace koncesionářů v taxislužbě. Tuto akci bereme jako nepřiměřenou formu nátlaku a v konečném důsledku jen poškodí pověst taxislužby jako oboru, kterou se naše společnost snaží usilovně zlepšit. Domníváme se, že snaha o zvýšení maximální ceny není legitimním důvodem k takovému protestu. Společnost Taxi Praha, s.r.o, v tuto chvíli považuje stávajících 28 Kč za kilometr jako přiměřenou hranici, kterou není nutné navyšovat,“ píše se v prohlášení, které magistrátu zaslala společnost Taxi Praha.

„Bohužel v neprospěch taxikářů, kteří nechtějí přísné zkoušky z místopisu a cizího jazyka, mluví i poslední kontrola, která proběhla 21. ledna. Devět z patnácti kontrol dopadlo pro taxikáře špatně. Jízdy byly prostě předražené. Dokud kontroly dopadají takto, přijde mi jako absolutní nerozum, vydírat někoho stávkou,“ dodala primátorka.

 TZ: Magistrát HMP

Foto: Oskar Exner

 

Autor: Zdeněk Nesveda

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 13.07.2020

Svátek má Markéta

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz