Premiéra - nový Golf VII v Autosalonu Klokočka, byli jsme u toho!

18.11.2012 19:06

Nový Golf již sedmé generace se slavnostně představil v autosalonu Klokočka, kam přilákal velké množství příznivců značky.  Naše redakce měla také tu čest zúčastnit se slavnostního premiérového uvedení VW Golf VII na český trh.

Premiéra -  nový Golf VII v Autosalonu Klokočka, byli jsme u toho!

Autosalon Klokočka - premiéra VW Golf VII

 

Náš první dojem
je určitě více než dobrý, linie vozu je charakteristická pro Golf předešlých generací.  Ano, je to skutečně Golf, ovšem již na první pohled v daleko propracovanějších detailech na karoserii i v interiéru. Celková technická koncepce uspořádání vychází nyní z nové, odlišné modulární platformy MQB, jenž bude v budoucím období výchozí pro všechny ostatní modely VW nižší a střední třídy. Jedná se vždy o vozy s motory uloženými napříč, více vzadu s větším náklonem.  Nové technologie tváření konstrukce za tepla dosahují výrazně větší pevnostní tuhosti, proto je možné použít daleko menší množství materiálů, a tím snížit i celkovou hmotnost.  Golf je výrazná historická marketingová značka, proto také Golf VII vzbudil při uvedení na trh tolik pozornosti.     

Nové tvary, moderní sportovní vzhled,
asi tak by se dal charakterizovat nový image „německého rodinného oblíbence“.  Větší rozvor a zkrácení zadního převisu vůz opticky prodlužuje. Sportovní vzhled potrhují ještě ostré boční linky na dveřích, které plynule přecházejí až do předních blatníků, podobně jako obdobné linky na přední kapotě.  Přední spoiler a řešení tvaru mřížek chlazení, protažených až do boku, kde jsou také zabudované mlhové světlomety, dodávají vozu mimořádnou dynamiku.  Auto je celkově nepatrně nižší oproti Golfu VI, ovšem velmi zásadní pro optické snížení je svažující se střecha v zadní části a hodně šikmo uložené, dlouhé panoramatické čelní sklo včetně předních sloupků.  Přední pohled je velmi působivý, nízko uložený spoiler, široká kapota a čisté linie ohraničující světlomety, mřížky chlazení v provedení chrom a znak VW dodávají vozu elegantní vzhled.


Interiér, velká hra s promyšlenými detaily

Střední panel s přehlednými ovládacími prvky a s dotykovým rádiem je mírně nakloněný směrem k řidiči. Nápadité je ohraničení hlavních přístrojů a vybraných ovládacích prvků slabou chromovanou linkou. Multifunkční tříramenný volant s příjemným koženým potahem má optimální průměr i sílu, kdy jsme bez problémů schopni ovládat veškeré funkce jen konečky prstů za stálého držení volantu. Tvarování volantu je uzpůsobeno optimálnímu držení v přímém směru, samozřejmostí je polohovatelné nastavení výšky a vzdálenosti.  Přístrojový panel působí celkově modernějším dojmem, příjemným pro oko. Použité materiály měkčených plastů tmavě šedé barvy imitující kůži a kevlar v kombinaci s chromovanými detaily dodávají interiéru značnou dávku exkluzivity, avšak stále zachovávají sportovní koncepci pojetí vozu. Dobře tvarovaná sedadla, v našem případě s látkovým potahem, jsou pohodlná, s velmi dobrým bočním vedení. Překvapením je, že jsou podstatně měkčí, než bychom u Volkswagenu očekávali. Důležité však je, že i našich více než 190 centimetrů jsme na místo řidiče bez problémů pohodlně nasoukali.  Boční rozteče předních sedadel jsou dostatečné pro komfortní jízdu řidiče i spolujezdce.  Zůstává i hodně místa pro pohodlné cestování na zadních sedadlech. Zavazadlový prostor svou velikostí neohromí, ale asi nic jiného jsme v této třídě VW neočekávali. Zaujalo nás sympatické řešení dvou poloh výšky dna, kdy si můžeme navolit vyšší „nákupní“ pro jednoduché vykládání nákupů. Prostor jde jednoduše zvětšit položením zadních opěradel, oceníme určitě také pravidelný tvar s minimálním prolisem podběhů zadních kol.   

Za volantem
Vyzkoušet jsme měli možnost nový VW VII na krátkém okruhu v okolí pražského letiště.  Můžeme potvrdit, že vozidlo nádherně poslouchá a reaguje. Měli jsme možnost si vybrat mezi benzinovou a dieselovou verzí. Snad již ze zvyku jsme sáhli po „nafťáku“, slabší verzi 1,6 TDI. Výkon relativně nízkého obsahu motoru nás uspokojil, vlastně stejný motor má i Škoda Rapid, se kterou jsme jezdili nedávno. Dobře vypracovaný interiér tlumí celkový hluk, do auta se nepřenáší žádné vibrace ani chvění. Auto je od počátku živé, není proto nutné ho vytáčet, a přesto je jízda velmi dynamická. V zatáčkách v dálničních nájezdech i při svižné jízdě se vůz nenaklání a s jistotou drží stopu.  Brzdy jsou dle očekávání účinně progresivní v celé fázi brzdění, s velkou rezervou brzdného účinku, což dodává dobrý pocit bezpečí.  Nejde s přesnou určitostí otestovat auto na krátké vzdálenosti na optimálním povrchu, jako tomu bylo v našem případě, ale první dojem z prvního setkání s novým Golfem je dobrý.

Další informace o novém VW Golf VII, technické parametry, ceny najdete na
: www.klokocka.cz

 

 

 
                        
   

Autor: Zdeněk Nesveda

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

VW Golf VII

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda

VW Golf VII - Autosalon Klokočka, foto. Zdeněk Nesveda


Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 29.01.2020

Svátek má Zdislava

Citát pro dnešní den

Láska nespočívá v tom, že se lidé na sebe dívají, ale že hledí společně jedním směrem.

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz