Japonské značky v Auto Palace posilují, je o ně zájem!

25.07.2016 11:40

Praha, 25. 7. 2016 – Cenová politika a atraktivní design jsou dvěma hlavními faktory, pro které si zákazníci Auto Palace stále více kupují japonské značky Mazda a Mitsubishi. Za první pololetí stouply prodeje Mazdy o více než polovinu (58 %), třetinový nárůst (34 %) zaznamenalo Mitsubishi.  

Japonské značky v Auto Palace posilují, je o ně zájem!

Společnost Auto Palace v ČR dlouhodobě posiluje svoji pozici předního prodejce automobilů u hned několika značek ve svém portfoliu. Za první dva kvartály 2016 prodala celkem 5 945 nových vozů, což oproti stejnému období loňského roku činí nárůst o téměř 35 procent. Prodejům se dařilo zejména díky tuzemské značce Škoda, ale i dvěma Japoncům – Mazdě a Mitsubishi. Právě o tyto značky eviduje Auto Palace zvýšený zájem, zejména ve spojitosti s dobře nastavenou cenovou politikou a podařenému designu stávajících modelů.

Výsledky Auto Palace za 1. pololetí 2016

Nejsilnější v prodejích celé skupiny Auto Palace v ČR byla tuzemská značka Škoda s nárůstem o 68 % oproti roku 2015. Následována byla značkou Mazda, jež v součtu prodejů v Praze a Brně rostla o 58 %. Druhý japonec v portfoliu Auto Palace, Mitsubishi, rostl o 34 %.

Operativní leasing opět na vzestupu

Auto Palace k výborným výsledkům výrazně dopomohly nové produkty financování, zejména pak operativní leasing, jež za 1. pololetí stoupl v ČR meziročně z 994 na 1 838 uzavřených smluv, tedy o 85 %. Podnikatelé využili tohoto produktu zejména pro nákup vozidel ze segmentu lehkých užitkových vozů, kde volili možnost nákupu s nulovou akontací. Aktuální téma Brexitu, o jehož budoucích dopadech se zatím může jen spekulovat, nemělo na výsledky prozatím žádný vliv.

Čeští zákazníci volí dražší vozy s lepší výbavou

Z údajů společnosti Auto Palace vyplynulo, že za posledních 6 měsíců tohoto roku zákazníci utratili více při pořizování vozu, než tomu bylo ve stejném období vloni. Průměrná cena automobilu v uplynulém pololetí se vyšplhala na 504 978 korun, tedy o 8,3 % více než v loňském roce, ve kterém zákazníci v průměru za nový vůz zaplatili 466 351 Kč vč. DPH. Lidé zároveň volili modely s vyšší výbavou.

 „Do pololetních výsledků naší společnosti se promítla společná politika importérů a nás, dealerů, která tlačí ceny vozů na rekordní minimum. A cena je pro Čechy stále kritériem číslo 1 při rozhodování, kde si zákazník vůz nakonec koupí. Konkrétně u námi nabízených japonských značek ale nejde jen o cenu, nýbrž i o moderní design jejich stávajích modelů, které si získávají na stále větší oblibě,“ říká Ralph Howie, generální ředitel Auto Palace pro ČR a SR. „Aktuální téma Brexitu se na poptávkách našich zákazníků nijak neprojevilo. Prozatím není jasné, jaký dopad výsledky referenda budou mít, a to nejen ve Velké Británii, ale i v celé EU,“ dodal Ralph Howie.

Více informací na stránkách Auto Palace Group ZDE

TZ: Auto Palace Group

 Auto Palace Group

Auto Palace Group je součástí nizozemské skupiny AutoBinck založené v roce 1907 v Haagu – jedné z nejstarších automobilových společností na světě. Je zároveň jedním z největších nizozemských investorů v ČR. Hodnota investic za dobu působení v ČR se odhaduje na 1,6 mld. Kč na Slovensku pak 19 mil. EUR. Skupina v současnosti působí v 8 zemích Evropy – v Holandsku, České republice, Slovensku, Belgii, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Slovinsku. V roce 2015 dosáhla skupina AutoBinck obratu přes 1 mld. EUR. V současnosti je rozdělena do 4 divizí: 1)Retail a distribuce vozidel, 2) Leasing a financování (Business Lease), 3) Distribuce náhradních dílů, 4) Smart mobility.

 

Skupina Auto Palace zahájila svou činnost na našem území v roce 1991 jako importér a prodejce automobilů značky Mazda a dnes patří mezi tři nejvýznamnější automobilové dealery na trhu. Za 25 let působení na českém a slovenském trhu skupina prodala 111 461 vozů. Svým zákazníkům nabízí ve svých třech prodejních centrech v Praze a jednom v Brně, prodej automobilů celkem osmi značek – Ford, Mitsubishi, Mazda, Hyundai, Škoda, Opel, Volvo a Peugeot. Zároveň vlastní dvě pobočky v Bratislavě na Slovensku, kde je prodej a servis zaměřen na vozy značek BMW, Mazda, MINI a Mitsubishi.

 

Auto Palace nabízí širokou škálu služeb na každé pobočce. Pod jednou střechou zde zákazníci naleznou zázemí pro výběr a servis nových vozů, prodej a nákup ojetin (AutoPoint), servisní zázemí, karosárnu, prodej náhradních dílů a autopůjčovnu (RentPoint). Součástí všech prodejních center jsou autorizovaná servisní střediska vybavená nejmodernější opravárenskou a diagnostickou technologií. Auto Palace je rovněž ekologicky velmi zodpovědná, proto podporuje prodej elektromobilů a vlastní i dvě nabíjecí stanice.

Autor: Dana Bratánková

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 19.01.2021

Svátek má Doubravka

Citát pro dnešní den

Přítel je člověk, který přichází tehdy, když už všichni odešli.

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz