Zvyšujte praktické i teoretické znalosti svých řidičů…

25.07.2016 10:05

Společnost DEKRA CZ a.s. Akademie dopravního vzdělávaní, přispívá v českém prostředí významnou měrou ke zdokonalování profesních znalostí řidičů všech skupin. DEKRA CZ nabízí dopravním firmám a podnikům veřejné dopravy škálu praktických a teoretických vzdělávacích programů. Kvalitní řidiči jsou alfou omegou dopravců, jak v autobusových firmách, tak i v nákladní dopravě, ale i ve všech dalších odvětvích, jako jsou například řidiči intergrovaného záchranného systému, taxi a další.  

Zvyšujte praktické i teoretické znalosti svých řidičů…

Nabídněte řidičům kvalitní vzdělávací programy a vrátí se vám to ve formě kvalitních pracovních výkonů, zlepšení ekonomiky, snížení nehodovosti a zvýšení spolehlivosti. Spolehlivost, je jedním z důležitých pozitivních signálů směrem i k vašim zákazníkům. Věnujte budování řidičské základny mimořádně zvýšenou pozornost a věřte, že jen tak budete vždy krok před vaší konkurencí. Kvalitní vozový park + kvalitní spolehlivý a znalí řidiči jsou základem pro úspěšné podnikání v jakémkoliv typu dopravy. Řidičů je dnes zoufalý nedostatek, ovšem pouze u některých firem. Ty, které včas pochopily, že je třeba zavést systém výchovy řidičů, starat se o jejich profesní růst a materiální zabezpečení mají řidičů dostatek.

DEKRA CZ je připravena vaše řidiče zdokonalovat a pomoc vám z nich vychovat stoprocentní profesionály. DEKRA mimo praktické a teoretické vzdělávaní učí řidiče zodpovědnosti, učí je pochopit základní principy a pravidla chování v silničním provozu, učí je sebekázni a disciplinovanosti při výkonu zaměstnání. Učí je však hlavně také pochopit veškeré fyzikální zákonitosti při provozu motorových vozidel. Že to zní až příliš optimisticky? Možná ano, ale pouze tak jste schopni dosáhnout těch nejlepších výsledků a výkonů. Jenom řidič, který zná své možnosti a hranice a možnosti vozidla, které řídí je skutečný profesionál, toho však dosáhne pouze zkušenostmi a vzděláváním.     

Co jsou kurzy bezpečné jízdy?        

Jsou určené jak pro začátečníky, tak i pro zkušené řidiče. V Kurzech bezpečné jízdy se naučí jak řešit krizové situace, do kterých se můžou v běžném provozu často dostat, ale také jak těmto situacím lze předcházet. Vyzkouší si, jak se vozidlo chová v extrémních situacích a jak je zároveň v takových případech nutné správně reagovat. Získá potřebné návyky a zkušenosti pro bezpečné ovládání svého vozidla při každodenním běžném provozu na silnicích.

Pořádání kurzů bezpečné jízdy

Kurzy se standardně uskutečňují převážně na dvou největších speciálních pracovištích v ČR - polygonech v Mostě a Vysokém Mýtě.

Kurzy se skládají z teoretické části a praktického výcviku jízdy na speciálních kluzných plochách, nezávisle na počasí a ročním období. Jsou zaměřeny k osvojení správné reakce při řešení krizových situací, ale i způsobu bezpečné jízdy, podle druhu dopravního prostředku (osobní vozidla, nákladní vozidla a autobusy, off road, motocykly), potřeb jeho využití a zaměření řidiče - uživatele.

Výcvik probíhá standardně formou jednodenních i vícedenních kurzů pro firmy, skupiny osob, nebo jednotlivce. Optimální pro praktický výcvik je, když má každý účastník vlastní vozidlo (cílem výcviku je rovněž poznání jízdních vlastností svěřeného vozidla).

Obsah kurzu

 

V kurzech se názorně předvádí a cvičí, jak připravit sebe a své vozidlo. Co by měl každý řidič vědět o svém vozidle, jak vozidlo nebo souprava reagují ve výjimečných situacích. Připomínají se základní znalosti z fyziky, jak působí odstředivé síly na vozidlo, adheze pneumatik, reakční a brzdné dráhy, vliv nákladu na jízdní vlastnosti vozidla. Výuka je doplněna krátkými instruktážními filmy a animacemi vozidel v nebezpečných situacích. Základní nabídku pro skupiny osob tvoří tři typy kurzů:

  • Kurz bezpečné jízdy AKTIV (základní a ekonomicky méně náročná varianta)

Obsah teoretické i praktické části kurzu je zaměřen na získání základních znalostí a dovedností pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti a poznat jízdní vlastnosti svého vozidla. Výcvik je časově i obsahově koncipován zejména pro řidiče s menší řidičskou praxí, méně zkušené či "vyježděné" řidiče, případně řidiče začátečníky.

  • Kurz bezpečné jizdy PROFI (varianta „zlatá střední cesta“)

Obsah teoretické i praktické části kurzu je zaměřen zejména na získání vyšších znalostí a dovedností pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti, lépe a detailněji poznat jízdní vlastnosti svého vozidla. Výcvik je časově i obsahově koncipován pro řidiče s běžnou praxí v řízení vozidla.

  • Kurz bezpečné jízdy TOP (varianta „pro náročné“)

Obsah teoretické i praktické části kurzu je koncipován na získání vysoké úrovně znalostí a dovedností pro bezpečné řízení. Je určen především pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své řidičské dovednosti na vysokou úroveň a detailně poznat limitní jízdní vlastnosti svého vozidla a svých řidičských schopností.

Zaměření tohoto kurzu je určeno zejména řidičům, kteří již kurz bezpečné jízdy v minulosti několikrát absolvovali.

Výše uvedené rozdělení a úrovně kurzů AKTIV, PROFI, TOP, lze připravit pro firmy i skupiny osob a je možné je absolvovat na polygonech v Mostě a Vysokém Mýtě, pro jednotlivce a malé skupiny jen ve Vysokém Mýtě.

U jednotlivců a malých skupin v Mostě je zatím nabízena prozatím pouze jedna variantu, která odpovídá úrovni kurzu TOP z hlediska využití jednotlivých cvičných modulů. Obsah praktického výcviku (náročnost jednotlivých cviků) je přizpůsobený vždy individuálně řidičským schopnostem jednotlivých účastníků.

Teoretická část probíhá na učebně za použití moderní projekční techniky v délce 1,5 - 2 hodiny. Formou výkladu a diskuze se účastníci seznámí se základními zásadami techniky jízdy a reakcemi v krizových situacích (v závislosti na druhu vozidla i způsobu jízdy podle zaměření řidiče).

Praktický výcvik v délce 3-4 hodin se provádí na cvičných kluzných plochách pod dohledem instruktorů, kteří postupně seznamují účastníky se způsobem jízdy daným druhem vozidla, s praktickým ověřením a osvojením poznatků z teoretické části. Po celou dobu je zajištěna komunikace mezi instruktorem a účastníkem vysílačkami. Po absolvování kurzu obdrží účastníci „Účastnický list“.

https://youtu.be/GcC3-8o2Ymk?t=12

Více informací o kurzech bezpečné jízdy na portálu BusPress

 

 

Autor: Zdeněk Nesveda

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

DEKRA - kurzy bezpečné jízdy

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda

Kurzy DEKRA pro řidiče autobusů, kamionů i osobních vozů, foto: Zdeněk Nesveda


Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 19.01.2021

Svátek má Doubravka

Citát pro dnešní den

Přítel je člověk, který přichází tehdy, když už všichni odešli.

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz