Motýli v botanické zahradě - první zásilka kukel dorazila

26.03.2011 08:23

Motýli v botanické zahradě -  Kokony největšího nočního motýla - martináče zvoucího Attacus atlas. Výstava tropických motýlů sice ve skleníku Fata Morgana začne až 5. dubna (a potrvá do 1. května), ale aby se stačilo nalíhnout dostatek motýlů, první várka kukel už je zde! A Vy o tom víte jako první! Protože kukly motýlů (došlo jich celkem 500 od zhruba 15 druhů) jsou už "dost zralé", očekáváme, že líhnutí motýlů začne velice záhy, behem nejbližších dnů. V zásilce byly i desítky kukel výše uvedeného Attacuse.

 Zásilka kukel dorazila

Vy už víte, že na výstavě budou vystavovány jsou živé exponáty! (Žádné přišpendlené mrtvolky nehledejte!). Motýli a kukly pro pražskou výstavu se v přírodě vyskytují především v Africe, na Kanárských ostrovech, Filipínách, Thajsku, Malajsii, ve Střední a Jižní Americe. V ojedinělých případech si zaletí  i do jižní Evropy....

 Attacus atlas (to je ten, o něhož kráčí) pochází z jihovýchodní Asie. Tam se vyskytuje zejména v tropických pralesích velké části Indie a Číny, Srí Lanky, Malajsie a Indonésie. Mezi motýly si drží světový primát, protože jde o motýla s největší plochou křídel. U některých samic martináče může rozpětí křídel dosahovat téměř 30 centimetrů. Obři se líhnou v divoké přírodě,  u nás – ve skleníku Fata Morgana se budou líhnou obříci o něco málo menší.


Botanická zahrada hlavního města Prahy
Nádvorní 134, 171 00 Praha 7 - Troja

Telefon: +420 234 148 139
Fax: +420 233 542 629
Marcela.Uhlikova@botanicka.cz
www.botanicka.cz

Autor: TZ: Botanická zahrada

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Martináč - Attacus atlas

Martináč - Attacus atlas


Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 19.07.2024

Svátek má Čeněk

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz