Premiéra v divadle Ponec - představení Mah Hunt, nejnovější projekt tanečního souboru DOT504, 4. - 5.9.2010

21.08.2010 07:37

Po úspěšném představení 100 Wounded Tears, které vzniklo ve spolupráci se zahraničními tvůrci, se umělecká ředitelka souboru DOT504 Lenka Ottová rozhodla dát další příležitost mladým českým tvůrcům – dlouholetým členům souboru DOT504, Lence Vágnerové a Pavlu Maškovi. Mah Hunt je komorní projekt, který vznikl v úzké spolupráci obou tanečníků, kteří jsou zároveň jeho jedinými protagonisty.

„Žiji ve světě bez zvířat, postrádám jejich pravidla.“

V tomto duetu se dva lidé rozhodli zažít lov. Jak bude vypadat, závisí na tom, jaká pravidla budou nastolena. „Během tvorby představení jsme mluvili o tom proč a jakým zbůsobem jsou zvířata lidmi lovena, týrána a zabíjena. Zkoumali jsme, jaké je to být lovec, jaké je to být lovený, jak zvíře přivábit, jak získat opětovnou důvěru nebo jaká pravidla fungují mezi zvířaty samotnými. Postupně nás začalo zajímat, co by se stalo, kdyby zvířata přestala existovat, kdyby byla člověkem vyhubena. Rodily by se generace lidí, které by přímo nepoznaly zvíře. Mohly by si o něm jen přečíst, možná by pak někoho začalo zajímat, jak se něco takového stalo, jak byla zvířata vyhubena a chtěl by zažít lov," popisuje svou inspiraci spoluautorka představení Lenka Vágnerová.

Vstupenky za 90 Kč a 160 Kč v předprodeji v divadle Ponec a za 120 Kč / 190 Kč v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream.

Více informací : www.divadloponec.cz

Autor: TZ Divadlo Ponec

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 18.05.2024

Svátek má Nataša

Citát pro dnešní den

Stárnout začínáme, když rezignujeme na mládí.

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz