Tip ma výlet - Muzeum hudby v Lipsku se otevřelo Čechům

07.11.2010 16:05

Jedna z největších sbírek hudebních nástrojů na světě se v těchto dnech otevírá i Čechům. Grassi Museum hudebních nástrojů v Lipsku zaměřilo svou pozornost na návštěvníky z České republiky. V nabídce jsou pedagogicky zaměřené prohlídky v českém jazyce a prohlídky pro skupiny či jednotlivce.  Samozřejmostí je česká mutace internetových stránek dostupných přes adresu www.grassimuseum.de

Muzeum hudby v Lipsku

Vedení Grassi muzea se rozhodlo zpřístupnit své sbírky i Čechům díky blízkosti a snadné dostupnosti Lipska. Úzká kulturní provázanost obou zemí, a fakt, že sbírky muzea obsahují i vzácné nástroje pocházející z českého území, jsou další motivací pro oslovení zájemců z České republiky. Vazby na Lipsko mají i naši skladatelé jako Leoš Janáček a Zdeněk Fibich.

Ve sbírkách Grassi muzea najdete téměř 5.500 evropských a mimoevropských hudebních nástrojů, čímž se kolekce řadí k jedné z největších na světě. Ve sbírce se nachází spousta unikátů, jako např. nejstarší dochovaný kladívkový klavír na světě B. Cristoforiho. Šest z deseti nástrojů tohoto stavitele, které se zachovaly do dnešních dnů, je vystaveno v tomto muzeu. Sbírka obsahuje i množství hudebních automatů, jejichž ukázky mohou hosté při prohlídce shlédnout. Velkému zájmu se těší zvuková laboratoř, kde si děti i dospělí mohou osobně vyzkoušet řadu nástrojů. Celá expozice je vybavena moderním 3D zvukovým systémem a je jen na návštěvníkovi, která hudba jej bude doprovázet. Muzeum je připravené přivítat nejen jednotlivce, ale i např. školní zájezdy, neboť nabízí i pedagogicky zaměřené prohlídky.


Kontakt:
muzeum.lipsko@googlemail.com
Marcel Kraus
externí spolupracovník
+49 163 477 98 05
Grassi Museum für Musikinstrumente

www.grassimuseum.de 

Autor: Marcel Kraus

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 19.07.2024

Svátek má Čeněk

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz