Praha Tip - výlet parním vlakem na Křivoklát na KŘIVOKLÁNÍ - a do železničního muzea v Lužné u Rakovníka

22.09.2009 18:38

V sobotu a v neděli 17. a 18.řijna 2009 vyjede v  9.15 hod. z Prahy Braníka rychlíková lokomotiva ALBATROS 498.022) z roku 1947 v čele parního expresu na akci KŘIVOKLÁNÍ na hradě Křivoklát. Příjezd na Křivoklát je plánován v 11.26 hod. Parní vlak bude z Křivoklátu pokračovat přes Rakovník do železničního muzea v Lužné u Rakovníka kam přijede ve 12.30 hod.

Praha Tip - výlet parním vlakem na Křivoklát na KŘIVOKLÁNÍ - a do železničního muzea v Lužné u Rakovníka

Křivoklání 2009 je mezinárodním festivalem šermu, písní a divadla. Je přehlídkou především středověkých soubojů, dobové hudby a ukázkou středověkých řemesel. Celou akci pořádá hrad Křivoklát ve spolupráci s profesionálními šermíři agentury MERLET. K vidění budou šermířské turnaje, hudební vstupy a nebude chybět ani zevrubný popis mučících metod a poprav, které návštěvníkům osvětlí sám Mistr popravčí.

Ke Křivoklání patří neodmyslitelně také řemeslnický jarmark. K vidění budou mistři kováři, hrnčíři, skláři, řezbáři, koželuhové, tkalci, košíkáři či svíčkáři. Zkusit si můžete střelbu z luku či kuše. V několika tavernách je možno ochutnat teplou medovinu, svařené víno, domácí slivovici, opékanou slaninu, buřty, placky či turecký med.
V železničním muzeu v Lužné u Rakovníka je možno zhlédnou expozici o historii železnice v Čechách, rozsáhlou sbírku lokomotiv a železničních vozidel, modelové kolejiště a je zde provozní průmyslová úzkorozchodná železnice.

Parní vlak bude sestaven z historické patrové soupravy a historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně vozu bufetového.  Kromě občerstvení zde bude v prodeji i pamětní pohled „Výlet na Křivoklát“ a pro zájemce bude k dispozici razítko vydané u příležitosti parní jízdy. Předprodej jízdenek a místenek (pro úsek Praha – Křivoklát) probíhá v železniční stanici Praha Braník  denně od 7 do 18 hodin. Jízdenky bez místenek a jízdenky pro úsek Křivoklát - Lužná u Rakovníka je možno zakoupit přímo ve vlaku u průvodčích.

Podrobnější  informace v žst. Praha Braník na tel.: 972 228 853 (pokladna), nebo 972 228 101 (dozorčí). E-mail: pavlik@zst.cd.cz
 Plakát s podrobnějšími informacemi (včetně cen jízdenek a JŘ) bude k dispozici na internetové adrese: www.parnijizdy.ic.cz .

V roce 2009 se parní expres vydá na Křivoklát ještě 12.12. na Advent na Křivoklátě.

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 05.02.2023

Svátek má Dobromila

Citát pro dnešní den

Opravdový přítel je ten, který k nám vstupuje do dveří právě ve chvíli, kdy z nich zbytek světa odchází.

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz