Tommy Emmanuel se vrací do svého českého království - tentokrát s kapelou!

27.02.2011 21:17

13. dubna 2011 ve Velkém sále pražské Lucerny. Pro milovníky famózní kytarové hry patří návštěva koncertu světově proslulého Australana Tommyho Emmanuela k povinnému hudebnímu vzdělání. Čeští fanoušci brzy dostanou v rámci ACOUSTIC & ELECTRIC TOUR šanci doplnit si případnou vědomostní mezeru nebo si znovu připomenout a užít koncert jednoho s nejoriginálnějších kytaristů světa. Tommy Emmanuel, který koncem loňského roku oslavil půl století koncertní kariéry, se při každém ze svých dosavadních vystoupení v České republice těšil neobyčejné přízni početného a věrného publika.

 Tommy Emmanuel se vrací...

 

Nyní přijíždí, aby představil svůj nový projekt. Na dvouměsíční evropské turné totiž nevyrazil sám - bude to poprvé, kdy v Praze vystoupí se skupinou. Jeho novou čtyřčlennou doprovodnou kapelu tvoří basista Robbie Little, bubeník Kevin Murphy, kytarista Simon Hosford a klávesista Ashley Krick. Na staré i nové ochutnávky tohoto australského šamana s texaskými manýry, ale i na další hosty, se můžeme těšit 13. dubna 2011 ve Velkém sále pražské Lucerny. Podle Stanislava Barka, pořadatele všech Tommyho koncertů v Praze, půjde o preview k tradičnímu podzimnímu festivalu Kytara napříč žánry.

Kromě nové kapely si na pódium Emmanuel pozve dívčí smyčcové těleso The Eve Quartet Prague, se kterým s velkým úspěchem vystoupil už v roce 2008 v pražském Kongresovém centru na festivalu Kytara napříč žánry.  Spojení kytarové legendy a mladých českých virtuosek, absolventek HAMU, tehdy fungovalo skvěle, a proto budou mít i návštěvníci nadcházejícího koncertu možnost vychutnat si pět společných písní. The Eve Quartet Prague hraje ve složení Vladislava Hořovská (1. housle), Monika Růžková (2. housle), Zuzana Peřinová (viola), Petra Malíšková (violoncello).

 Emmanuel dostal před časem lákavou nabídku od bývalého člena The Beatles, Sira Paula McCartneyho. Ten si přál, aby vyučoval v jeho rockové škole. Australský kytarista dal ale přednost milovanému koncertování a i díky tomu se svými hosty udělí v rámci pražského koncertu další veřejnou lekci všestranné kytarové ekvilibristiky.

 Vloni Emmanuel oslavil padesát let koncertování sérií vystoupení, na kterých zahrál společně se svým starším bratrem Philem. Dohromady si připomněli výjimečnou hudební cestu, která začala, když bylo malému Tommymu pět let. Už tehdy vystupovali talentovaní sourozenci na koncertech napříč australským kontinentem. „Myslím, že jsme za tu dobu oba hodně vyspěli, jako hudebníci i jako lidé,“ soudí pětapadesátiletý Emmanuel s tím, že divoká léta už mají za sebou. „V sedmdesátých a osmdesátých letech jsem pracoval sedm dní v týdnu a sotva jsem spal,“ vzpomíná. Dnes už si dopřává více volna, nicméně 300 koncertů ročně po celém světě pro něj stále není nic neobvyklého. 

 Během padesátileté kariéry získal zábavný showman a kytarový talent Emmanuel kromě nespočtu fanoušků i mnoho ceněných hudebních úspěchů. Obdržel dvě nominace na Grammy, přičemž naposledy získalo nominaci jeho album The Mystery z roku 2006. V roce 1999 získal titul CGP (Certified Guitar Player - diplomovaný kytarista) za celoživotní přínos ve hře na kytaru. U čtenářů australské verze časopisu Rolling Stone se v letech 2006 a 2007 dvakrát zapsal jako „Nejpopulárnější kytarista“. Jeho schopnosti kytarové hry a široký repertoár jsou spojeny se stovkami hudebních legend, jakými jsou Eric Clapton, Joe Walsh, Stevie Wonder, Tina Turnerová, Beatles  a další. 

 V prosinci loňského roku vyšlo album MICHAEL, pod nímž byl podepsaný zpěvák Michael Jackson. Producenti a umělci dotvořili písně, které zesnulý zpěvák nestačil dokončit. Tommy Emmanuel nahrál kytaru ke skladbě Much Too Soon, jež je považována za jednu z nejlepších na zmíněné nahrávce. Loni na podzim v Praze vystoupil před zaplněným sálem KC Vltavská společně s australskou superstar Joe Robinsonem.

Cena vstupenek na koncert se pohybuje od 590,- Kč do 1 690,- Kč. Lze je zakoupit v síti Ticketpro a Ticketstream. 

Část z vybraného vstupného bude věnována nadaci „ŽIVOT 90“ a projektu České vicemiss 2007 Evy Čerešňákové 4U2 (For You Too), podporující děti v Bangladéši.

 

Autor: Rakova

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tommy Emmanuel se vrací do svého českého království - tentokrát s kapelou!


Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 22.07.2024

Svátek má Magdaléna

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz