Zvířata ze Zoo Praha ovládla Galerii umění pro děti GUD!

02.12.2013 17:10

Uprostřed světa tygrů, goril a žiraf, který dočasně vyrostl přímo v prostorách Galerie umění pro děti GUD, budou malí umělci vyrábět netradiční dárky a ozdoby pro zvířata z pražské zoo. Pozoruhodná výstava se nachází jen pár kroků od Staroměstského náměstí.

Zvířata ze Zoo Praha ovládla Galerii umění pro děti GUD!

Adopce zvířat

Každému ze zvířat výstavy budou moci malí umělci vytvořit dárek přesně podle jeho gusta. Gorilu jistě potěší ozdoby z banánů a dalšího ovoce, žirafě udělají radost ozdoby ze sena. „Naším záměrem bylo představit dětem jednotlivá zvířátka z pražské zoo netradičním a pro dětskou fantazii zábavným způsobem. Hlavní motivací je pro děti snaha připravit vánoční strom s ozdobami inspirovanými tím, co mají daná zvířata ráda,“ říká  autor výstavy Jan Šimr, kreativní ředitel Galerie GUD. V galerii vytvořené ozdoby budou umístěny na speciální vánoční strom přímo v areálu zoo.

 Prostředí expozice i samotná zvířata  jsou vytvářeny převážně z recyklovaného materiálu, oděvních látek (náhražka srsti, aby se děti mohly zvířat i dotknout)  a PVC fólie. “Podněcujeme dětskou fantazii. Jednotliví zvířecí obyvatelé GUDu tedy záměrně neodpovídají přesné skutečnosti a podněcují tak v dětech představivost a smysl pro kreativní vyjádření,“ říká Jan Šimr. Expozice, rozdělené tematicky do jednotlivých životních prostředí, doplňují navíc také zvuky zvířat a vůně. 

Velkým lákadlem bude noční místnost, jejíž součástí bude bílá zeď z kartonu, na niž budou děti malovat. Věříme, že právě tajemný svět noci a jejích bizarních obyvatel se zcela jiným životním stylem a návyky, než máme my, děti inspiruje,“ dodává Jan Šimr.

Výstava potrvá až do 16. února 2014, její návštěvu lze tedy spojit s výpravouk vánočnímu stromu na nedalekém Staroměstském náměstí. Odložit ji ale lze i na klidnější období po Novém roce. Doplňkový program vytvoří  víkendové workshopy a školní program uzpůsobený dětem od mateřských až po základní školy.

Adopce zvířat je oblíbenou cestou, jak podpořit Zoo Praha. Ve vánočním období je také krásným vánočním dárkem! Kdo navíc do konce letošního roku adoptuje jakékoliv zvíře z pražské zoo, může se zúčastnit jedinečné soutěže o zájezd do Keni. Zájezd pořádá cestovní kancelář ČEDOK v lednu či únoru 2014 a je určený pro dvě osoby. Podrobné informace naleznou zájemci na http://www.zoopraha.cz/kampane/adopcni-kampan-2013. Adoptivním rodičem se stane ten, kdo vyplní elektronický formulář na webových stránkách zoo, nebo jeho tištěnou verzi v informační kanceláři u hlavního vchodu do zoo a zaplatí příslušnou částku. Jinou možností podpory oblíbeného zvířete je sponzorství, které určuje minimální částka 100 korun ročně. Sponzor či adoptivní rodič získá jako vyjádření díků cedulku se svým jménem zveřejněnou u expozice zvířete, které podporuje, pozvání na akce pořádané během roku a další bonusy. Seznam zvířat k adopci i další informace naleznou zájemci na http://www.zoopraha.cz/jak-pomoci/adopce-a-sponzorstvi.

Tradičně je v galerii GUD v rámci výstavy připraven i školní program. Program je sestaven  tak, aby zaujal děti od mateřských školek až po druhý stupeň základních škol.

Široké veřejnosti nabídne GUD rozsáhlý doprovodný program s tématikou výstavy, který se většinou odehrává o víkendech – každou sobotu a neděli, vždy od 14,00 hod.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Provozovatelem galerie je společnost Umění pro děti, o.p.s., která byla založena jako nezisková organizace za účelem podpory vztahu dětí k umění.

 

Autor: DN Agentura

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 22.10.2019

Svátek má Sabina

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz