Sázavský klášter hostí výstavu křesťanských ikon

23.05.2013 08:21

Díla předního současného českého ikonopisce Martina Damiana se od počátku června stanou součástí prohlídkové trasy Sázavského kláštera. Výstava Okno do nebe, která se koná u příležitosti jubilejního cyrilometodějského a svatoprokopského roku, je mimořádná především svým formátem.

Sázavský klášter hostí výstavu křesťanských ikon

Martin Damian

Tři desítky ikon jsou nainstalovány podél celé prohlídkové trasy Sázavského kláštera. Vzniká tak dojem, že jsou nedílnou součástí těchto historických prostor.

V rámci výstavy nabídne Sázavský klášter k prohlídce i návštěvníkům běžně nepřístupné prostory, ve kterých bude vyhrazen prostor pro ikonopiseckou dílnu. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout postup a veškeré materiály, které se k tvorbě ikon používají.

Výstava bude zahájena 1. června 2013 v 18:00 hod. komentovanou prohlídkou kláštera s autorem. Veřejnosti bude přístupná od 2. června do 27. září 2013 v otevíracích hodinách Sázavského kláštera. 2. srpna od 10:00 do 15:30 h představí zájemcům svá díla sám autor.

Více informací na http://www.klaster-sazava.cz nebo na http://www.martindamian.cz.

O autorovi:

Martin Damian (*1973), patří mezi přední současné ikonopisce. Jeho tvorbu výrazně ovlivnilo šestileté působení v klášteře kapucínů a setkání s pravoslavnými ikonopisci, během kterých poznal tajemství tvorby ikon dle původních technik používaných v době Byzance.

Kontakt:
damianM@seznam.cz
 


 

Autor: Martin Damian

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Martin Damian - výstava křesťanských ikon


Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 22.10.2019

Svátek má Sabina

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz