Vlna hudebních objevů se rozleje z pražských ostrovů až na Petřín

17.05.2013 10:44

Program festivalu zveřejněn! Skvělé objevy i zvučná jména pohladí ucho nejednoho hudebního fajnšmekra. Citizens!, Princess Chelsea, Dánjal, Acollective, John Primer, Slagsmalsklubben, Sun Glitters, We Were Evergreen, Rina Mushonga, Tenfold Rabbit, Adi Ulmansky, 3421, Gin Ga, Floex, Zrní, Prago Union, Michal Prokop trio, Psí Vojáci, Kapitán Demo.

Vlna hudebních objevů se rozleje z pražských ostrovů až na Petřín

 

V číslech to znamená 195 hudebních projektů během 3 dnů, které najdete v programu největšího pražského open air festivalu United Islands České spořitelny, který dnes pořadatelé uveřejnili. Festival United Islands České spořitelny se koná 20. – 22. června v historickém centru Prahy.

Festival se letos rozšířil do nových lokalit v čele s Kinského zahradou a Petřínem, zůstala oblíbená Kampa a přilehlé ulice. “Máme radost z nových exkluzivních míst, především jsme ale nadšeni, že desáté narozeniny budou hudební oslavou, jak se patří. Letos žádné předkapely, ale po celé tři dny paralelně mnoho koncertů a těžké rozhodování o tom, jestli u něčeho lze vůbec chybět. Doufáme, že to s diváky pořádně oslavíme,” dodává k programu organizátor David Gaydečka.

V Kinského zahradě bude situována Hlavní Česká spořitelna stage a Radio 1 stage. Obě scény přinesou průřez aktuálními hudebními trendy, jimiž je například indie, rock, pop, nujazz, elektronika, ambient i nu-folk. Na Petřín se vydají fanoušci klasických žánrů jako rock, blues a folk, protože zde vyrostou Garage a Folk stage. Na oblíbené Kampě zůstala World stage České spořitelny, která přinese nabídku různých žánrů world music od polského folklóru přes klezmer, španělský temperament až po africké vlivy.

Program open air části festivalu bude připomínat hudební maratón, protože i rekreační hudební fanoušci budou mít velké dilema, jak stihnout všechny zajímavé kapely a projekty. Největšími lákadly v Kinského zahradě pravděpodobně bude hipsterská princezna Princess Chelsea, stále oblíbenější indierockeři Citizens! a jejich izraelská konkurence Acollective, rozverní We Were Evergreen a špička české nezávislé scény v čele s Midi Lidi a Zrní.

Hudební bloky, na které jsou diváci zvyklí už z minulých let, letos hrají ještě větší roli. Nejvýraznější je blok sedmi jeruzalémských kapel, pojmenovaný podle tamějšího klubu Yellow Submarine Club Infusion. Další bloky jsou polsko-východní, skandinávský a rakouský. Na domácí scénu se zaměřuje festivalové Desatero, které obsahuje výběr deseti oblíbených kapel organizátorů. V pátek bude Petřín patřit oslavě nedožitých 80. narozenin Olgy Havlové a v sobotu jedinečnému projektu Chicago Prague Blues band. Stejně jako v minulých letech najdou příznivci jazzu své útočiště v klubu JazzDock, kde bude Český rozhlas Jazz stage.

Scénami pod širým nebem to ale letos nekončí a podesáté se hraje i po desáté. Pořadatelé připravili stejně nabitý program i po 22. hodině, který probíhá hned v deseti klubech! Namátkou uveďme, že mezi vystupujícími bude ambientní producent Sun Glitters anebo původem španělský producent Filastine, který se objevil i v hledáčku kultovního hudebního serveru Pitchfork. Fanoušky elektronické hudby potěší premiéra švédského projektu

Slagsmalsklubben, který si libuje v hravém 8bitovém zvuku. Po nabitém evropském turné a zastávce na veleslavném festivalu Primavera se v Praze zastaví rakouská kapela Gin Ga, která bývá přirovnávána k Arcade Fire. Dánský mix klezmeru, roku a folku přiveze Dánjal.

Autor: Barbora Šubrtová

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 25.08.2019

Svátek má Radim

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz