Nákladové nádraží Žižkov v létě opět ožívá také hudbou

15.07.2016 06:50

Finský beatboxer Felix Zenger a avantgardní formace Shtuby přijedou v srpnu mezi kolejeV prostorech Nákladového nádraží Žižkov i letos v létě ožije kulturním životem několik hal dříve sloužících k překládání nákladů. Národní filmový archiv tak pokračuje ve snaze o nové funkční využití objektu.

Nákladové nádraží Žižkov v létě opět ožívá také hudbou

Galerie, kavárna, letní kino v kolejišti, divadelní scéna a také koncertní sál - to vše najdete v areálu Nákladového nádraží Žižkov od června do září v rámci kulturního prostoru 1435mm. Ve spolupráci s klubem Napa Underground se každé úterý zaplní nádraží živou hudbou. Hudební program „Napa Overground“ dramaturgicky propojí pečlivě vybrané mladé talenty se známými kapelami a následnou jam session. Návštěvníky čeká například jedinečné vystoupení finského beatboxera Felixe Zengera (2. srpen) či funkovo-jazzové avantgardní formace Shtuby (16. srpen). Kompletní program najdete na http://nadrazi.nfa.cz.

 

V letním venkovním kině v kolejišti Nákladového nádraží Žižkov se mohou filmoví fajnšmekři těšit každé pondělí, středu a pátek na legendární snímky jako například Thelma a Louise, Fargo, Ikarie XB 1 či Vyšší moc. Koncerty v sále nákladové haly budou během letošního léta probíhat každé úterý. Doplní tak bohatý program letního kina, divadelní scény a galerie. „Dramaturgicky se snažíme držet hudební linii, na kterou se přes zbytek roku zaměřujeme v našem domovském klubu Napa Underground. Propojujeme tak známé kapely s mladými talentovanými hudebníky a na závěr také s originální jam session. Ta začíná improvizací housebandu, tedy skupiny tří až čtyř profesionálních muzikantů z jazzové a alternativní scény. Postupem večera se na podiu střídá mnoho dalších hudebníků, studentů i profesorů konzervatoří i naprosto spontánních jedinců z publika,“ dodává za hudební dramaturgii klubu Martin Blauber.

 

O neopakovatelný hudební zážitek v rámci série Napa Overground se v úterý 2. srpna postará mladý finský beatboxer Felix Zenger. Vydáním debutového alba Won’t Say A Thing překročil status „hvězdy YouTube“ a získal uznání hudebního světa. Svým vystoupením ohromil i Pharrela Williamse, který ho označil za nejlepšího beatboxera současnosti.

 

V úterý 16. srpna roztančí návštěvníky izraelský DJ Shtuby. Jeho avantgardní projekt s vlivy funku, jazzu a groovu namixovaný s elektronickou hudbou vytváří hypnotickou show. Vytváří celou show přímo na místě a v reálném čase, díky čemuž si můžete užít jedinečnost a neopakovatelnost tohoto zážitku. Předskokanem mu bude táborské duo Kalle, které za své poslední album získalo několik ocenění včetně žánrové ceny Anděl.

 

Národní filmový archiv se snaží o nové funkční využití objektu Nákladového nádraží Žižkov. V letošním roce se podařilo s majitelem objektu Českými drahami uzavřít smlouvu na dobu neurčitou, která by měla zajistit sezónní provoz kulturního prostoru 1435mm až do plánované rekonstrukce, po které se podle státní kulturní politiky do objektu Nákladového nádraží Žižkov přestěhuje sídlo NFA i s archivním kinem. “Nesmírně mě těší, že již nyní můžeme využívat výjimečné prostory, které skýtají haly Nákladového nádraží Žižkov. Budovu považuji za architektonický skvost, který divákům umocní jedinečný zážitek z letního kina v kolejišti,” dodává generální ředitel NFA Michal Bregant.

 

 

Kompletní program najdete na webu http://nadrazi.nfa.cz.

Facebook 1435mm: www.facebook.com/1435milimetru

Facebook Napa Underground: www.facebook.com/napaundergroundmusicclub

 

 

Spoluorganizátoři projektu: Národní filmový archiv, Napa Underground

Partneři projektu: Epson

 

Program Napa Overground

19.7.

20:00 - Tasmania Kamikaze

21:30 - Ježíš Táhne Na Berlín

22:30 - DJ Floex

 

26.7.

20:00 - Stoker One Man Band

21:00 - Jiří Konvrzek

 

2.8.

21:00 - Felix Zenger /FIN/

22:00 - Oliver Lipensky Houseband

 

9.8.

20:00 - Busker Night - večer pouličních muzikantů

 

16.8.

20:00 - Kalle

21:00 - SHTUBY

 

23.8.

20:00 - Káča a Sára

21:00 - Ille

 

30.8.

20:00 - Molotow Moloch Quartet

21:00 - Kvartek Pražského Filmového Orchestru (PFO)

 

Autor: Eliška Míkovcová

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 25.08.2019

Svátek má Radim

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz