KONCERT ČTYŘ KONTINENTŮ ADAM NUSSBAUM, JAY ANDERSON, LIBOR ŠMOLDAS /USA, CZ/

04.06.2013 19:45

Libor Šmoldas vyráží na turné, záda mu kryje jedna z nejlepších rytmik současnosti! Libor Šmoldas, náš přední jazzový kytarista, jehož koncertní a pedagogické aktivity zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole New York, Washington, Sydney, Peking, Istambul či Londýn přichází z unikátním projektem. Tentokrát vystoupí ve hvězdně obsazeném triu.

KONCERT ČTYŘ KONTINENTŮ ADAM NUSSBAUM, JAY ANDERSON, LIBOR ŠMOLDAS /USA, CZ/

Na natočení alba s Nussbaumem a Andersonem si Šmoldas udělal čas během turné svého kvartetu v USA v létě 2011. Vzniklá deska nazvaná Dreamtime vychází v limitované edici, trio se ji chystá představit českému publiku na turné začátkem června a bude k dostání pouze na koncertech.  Na bicí nástroje zahraje legenda tohoto nástroje Adam Nussbaum, který natáčel a koncertoval s hudebníky jako Sonny Rollins, John Abercrombie, Michael Brecker nebo John Scofield. Adam se podílel na mnoha projektech oceněných Grammy.

Na kontrabas zahraje Jay Anderson, mezi jehož hudební kolegy patří Paul Bley, Michael Brecker, Woody Herman, Lee Konitz, Bob Mintzer, Rich Perry, Toots Thielemans nebo Frank Kappa či Celine Dion. Více informací o koncertu naleznete na www.redutajazzclub.cz. 5.6. 2013 Začátek od 21:30 hodin.

Adam Nussbaum – bicí – Legenda ze státu Connecticut, která za téměř  40 let své kariéry koncertovala s největšími legendami jazzové scény. Podílel se na tvorbě alba “Don’t Try This at Home“, která obdržela cenu Grammy. Adam je díky svému obrovskému talentu součástí mnoha hudebních uskupení a pravidelně vyučuje ve třídách po celém světě. Nejčastěji však vyučuje na New York University a State University of New York. Více na http://adamnussbaum.com/.

 Jay Anderson – basa – Rodák ze slunné Kalifornie je považován ze jednoho z nejlepších hráčů na basu současnosti. Není nutné dodávat více, jeho biografie mluví za vše. Pouze týden po maturitě byl pozván, aby se přidal ke sboru Woody Herman Orchestra. Poté doprovázel několik let zpěvačku Carmen McRae. Během dlouhých a produktivních let sbíral uznání i zkušenosti na mnoha oceněných projektech jako Ryan Truesdell's Gil Evans Project – ocenění Grammy, Maria Schneider Orchestra – ocenění Grammy v roce 2004 a 2007 a další. Mezi nejznámější hudební partnery patří například Frank Kappa, Tom Waits, Chaka Khan, Michel Legrand, legendární bádník Allen Ginsberg a nebo světová stálice Celine Dion na albu Falling Into You oceněném cenou Grammy. Více informací na http://www.jayandersonbass.com/.

Libor Šmoldas – kytara - Jeden z nejlepších kytaristů současné české jazzové scény. Studoval na mezinárodních univerzitách Berklee College of Music a ve Freighburgu v Německu. Během kariéry posbíral už několik významných ocenění Anděl za nejlepší jazzovou desku, Cena publika Getxo, Španělsko (17.000 návštěv¬níků), Straubinger Startbanh award, Straubing, Německo, Mezinárodní cena PETROF AWARD za nejlepší skladbu obsahující piáno. Více informací na: http://www.liborsmoldas.cz.

Autor: TZ: Reduta

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 23.08.2019

Svátek má Sandra

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz