KLASIKA POD ŠIRÁKEM NA STŘEŠE CENTRA CHODOV NABÍDNE I LETOS MULTIŽÁNROVÉ VIVALDIANNO

03.07.2013 10:08

Mezinárodní hudební letní festival Tóny Chodovské tvrze se i letos vrací na střechu Centra Chodov, a to hned se dvěma koncerty. Diváci si kromě unikátního multižánrového projektu houslového virtuóza Jaroslava Svěceného a rockera Michala Dvořáka s názvem Vivaldianno mohou užít také galakoncert plný proslulé světové klasiky, kterou posluchačům houslista Svěcený představí společně s Collegiem Symfonického orchestru Českého rozhlasu a dcerou Julií. Libozvučné tóny se na střeše Centra Chodov ponesou po dva letní večery, 17. a 18. července.

KLASIKA POD ŠIRÁKEM NA STŘEŠE CENTRA CHODOV NABÍDNE I LETOS MULTIŽÁNROVÉ VIVALDIANNO

Mezinárodní festival Tóny Chodovské tvrze, u jehož zrodu stál houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, nabídne již po desáté jedinečné kulturní zážitky všem milovníkům nejen klasické hudby. I letos si na střeše Centra Chodov mohou v netradičním open-air prostředí vychutnat mimořádnou multižánrovou hudební formaci Vivaldianno a nově také galakoncert plný tradiční vážné hudby.

Hudební večery odstartují 17. července právě galakoncertem prezentujícím nejznámější instrumentální skladby velikánů W. A. Mozarta, J. S. Bacha či A. Vivaldiho. Houslovému virtuózovi Svěcenému bude v sólových partech sekundovat dcera Julie a violista Karel Untermüller. Doprovodí je Collegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou renomovaného dirigenta Ondřeje Kukala. Zazní také pražská premiéra Dvojkoncertu skladatele Pavla Trojana, ředitele Pražské konzervatoře.

Následující letní večer bude patřit oblíbenému projektu VIVALDIANNO 2013, který hravě kombinuje klasickou a rockovou hudbu s prvky world music. Na pódiu se kromě hlavních protagonistů virtuóza Svěceného a rockera Dvořáka, člena skupiny Lucie, sejdou špičkoví interpreti pěti hudebních žánrů.
Oba koncerty začínají ve 20 hodin

Vstupenky můžete zakoupit na www.kczahrada.cz nebo www.chodovskatvrz.cz

„Jsme opravdu rádi, že i letos hostíme na střeše našeho centra mezinárodní hudební letní festival Tóny Chodovské tvrze, který se těší velké divácké oblibě. Právě díky obrovskému zájmu, který jsme zaznamenali loni, byl do programu v Centru Chodov kromě Vivaldianna zařazen také další galakoncert. Věříme, že naši zákazníci oba koncerty na střeše centra s nadšením uvítají,“ řekla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov

Program Tónů Chodovské tvrze 2013:


16. července, 20.00 hodin
Ve znamení letního tanga aneb Setkání s Piazzollou
nádvoří Chodovské tvrze
Jaroslav Svěcený – housle a průvodní slovo
Barbora Perná – soprán
Ladislav Horák – akordeon a bandoneon
Nejen emotivní jihoamerické rytmy dnes již legendárního argentinského zakladatele stylu „tango nuevo" Astora Piazzolly, ale také nádherná Ave Maria tohoto autora či hudba jeho předchůdce i pokračovatele, zazní na úvodním koncertě jubilejního 10. ročníku Tónů Chodovské tvrze.


17. července, 20.00 hodin
Galakoncert pod hvězdami aneb Klasika na střeše
střecha Centra Chodov
Symfonický orchestr Českého rozhlasu (Collegium)
Ondřej Kukal – dirigent
Julie Svěcená – housle
Jaroslav Svěcený – housle
Karel Untermüller – viola
Světově proslulou hudbu W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, J. S. Bacha, která zazní v originálním prostředí střechy Centra Chodov, umocní pražská premiéra Koncertu pro dvoje housle a orchestr renomovaného skladatele a ředitele Pražské konzervatoře Pavla Trojana.

18. července, 20.00 hodin
VIVALDIANNO 2013 aneb Tóny pro všechny generace
střecha Centra Chodov
Skladatel a klavírista Michal Dvořák (člen skupiny Lucie) představuje spolu s Jaroslavem Svěceným pokračování  multiplatinovou deskou ověnčeného projektu Vivaldianno, který kromě CD nedávno vyšel také na DVD.

22. července, 20.00 hodin
Letní setkání aneb Od opery k SMS*
nádvoří Chodovské tvrze
Jiří Škorpík (duchovní otec skupiny 4tet) – zpěv, perkuse, klarinet
Markéta Mátlová  - soprán
Jaroslav Svěcený – housle
SMS* trio (kytara, perkuse, violoncello)
Pod zbrusu novým typem pestrobarevného koncertu je autorsky podepsán jeden z nejlepších českých aranžérů a skladatelů současnosti Jiří Škorpík.

23. července, 20.00 hodin

Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli (SK) aneb Oslava temperamentu a emocí
nádvoří Chodovské tvrze
Orchestr Cigánski diabli patří k nejlepším svého druhu na světě a představí se ve společném česko-slovenském projektu s Jaroslavem Svěceným.

24. července, 20.00 hodin
Galavečer italských, francouzských a českých houslí aneb Tóny letních strun
nádvoří Chodovské tvrze
Jaroslav Svěcený – housle
Jitka Navrátilová – cembalo
Miroslav Klaus – kytara
Historické italské housle z Milána až po Neapol, francouzské z Paříže a české z Prahy zazní ve skladbách A. Vivaldiho, A. Corelliho, G. Tartiniho, N. Paganiniho, J. Williamse a dalších autorů.

O společnosti Unibail-Rodamco

Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší  evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Společnost působí ve 12 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 31. prosinci 2012 byla oceněna na 29,3 miliard euro. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv – jejím cílem je pokrýt celý hodnotový řetězec nemovitosti. Unibail-Rodamco zaměstnává 1 500 profesionálů, kteří svoje zkušenosti zúročují ve vysoce specializovaných segmentech trhu, jimiž jsou například velká nákupní centra v evropských metropolích a rozsáhlé kongresové, výstavní a kancelářské prostory v oblasti Paříže. Skupina se odlišuje od konkurence zejména svým důrazem na co nejkvalitnější architektonické, urbanistické a ekologické zpracování svých projektů. Její vizí, založené na dlouhodobosti a trvalé udržitelnosti, je development či redevelopment jedinečných míst, kde lidé mohou nakupovat, pracovat a odpočívat. Skupina věnuje velkou pozornost ekologické, ekonomické a sociální trvalé udržitelnosti, což jí zajistilo místo v indexech DJSI (celosvětový a evropský),  FTSE4Good a STOXX Global ESGL Leaders. Skupina je také v indexech CAC40, AEX a EuroStoxx 50 a drží rating A od ratingových agentur Standard & Poor's a Fitch.

Více informací naleznete na našich webových stránkách: www.unibail-rodamco.com

Autor: TZ: Chodovská tvrz

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 25.08.2019

Svátek má Radim

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Teakový nábytek, mramor, lávove kameny - TOP TEAK

TOP TEAK - největší a nejrozmanitější nabídku nábytku a výrobků z teakového dřeva v České republice najdete v obchodech Teak Centrum Praha.


www.topteak.cz

BUSPRESS - internetový magazín o autobusech a dopravě

Internetový magazín BUSPRESS CZ provozuje společnost GREEN PEAR TIP, věnuje se problematice autobusové dopravy a autobusů samotných. Podporuje nové úsporné a ekologic

www.buspress.cz

Autobusy ISUZU - úsporné a spolehlivé

Moderní "midibusy" ISUZU, jsou nejlepším řešením ekonomické dopravy! Informace ISUZU najdete na stránkách www.isuzubus.eu  stránky provozuje GREEN&

www.isuzubus.eu

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu

 


www.sweb.cz

Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player Stáhnout Adobe Flash player

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz